Yurt Dışı SEO

Yurtdışı SEO Nedir?

Yurtdışı SEO, internet sitelerin yabancı dillerde istediği sıralamayı ve organik trafiği alması için yapılan çalışmalar bütünüdür. İnternet site üzerinden yabancı dilleri veya ülkeleri hedefleyen, markalar ilk olarak SEO tarafında yoğunlaşmaktadır. Yabancı bir pazara giriş yapmadan önce, internet sitelerin arama motorlarında iyi bir performans sergilemesi gerekir. Yurtdışı SEO, bir web sitesinin yabancı dillerde aratılan ürün ve hizmetlerinin arama motorlarında en üst sırada yer alması olarak tanımlanabilir. Google ve diğer arama motorları üzerinden bilgi, ürün veya hizmet almak isteyen kullanıcılar, genellikle ilk sıradaki sitelere giriş yapmaktadır. Bu nedenle her marka arama motorlarında üst sıralarda yer alması gerekmektedir. Yurtdışı SEO çalışmaları markanızın arama motorlarında yer alan bütün anahtar kelimelerin üst sıralara taşınmasını hedefler.

yurt dışı seo nedir

Neden Yurtdışı SEO Yapmalısınız?

Yurtdışı SEO, adından da anlaşılacağı gibi yurtdışında bulunan ülkeler ve diller için yapılan bir çalışmadır. Markanızın ülkemizde sahip olduğu başarıları yurtdışı ülkelerine taşımak istiyorsanız, Yurt dışı SEO çalışmalarına başlamalısınız. Markanızın yurtdışı aramalarında üst sıralarda yer alması ve bu sayede organik trafiğinin artması tamamıyla SEO çalışmaları ile alakalıdır. Bilindiği üzere arama motorları üzerinden sorgu yapan her kullanıcı temelde bir potansiyel müşteridir. Markanızla alakalı yapılan sorgularda üst sıralarda yer almanız, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin satış oranını yükseltecektir. Yurtdışı ülkelerinde sitenizin üst sıralarda yer almasını, organik trafiğini ve marka bilirliğinin artması doğru SEO çalışmalarından geçmektedir. Markanızın hedeflediği konumlarda yer almasını istiyorsanız, SEO tarafında bizimle çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

 • neden yurt dışı seo yapmalısınız
 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Yurtdışı SEO Nasıl Yapılır?

Yurtdışı SEO, her sektöre ve her ülkeye özel olarak yapılan bir çalışmadır. Her ülke insanının arama motorlarında ziyaret kriteri farklıdır. Bu nedenle öncelikle ülkenin ve dilin getirdiği kriterleri göz önüne alarak çalışmalara başlanması gerekiyor. Arama motorları üzerinden arama yapan yabancı kişilere istedikleri sorguyu vermek SEO çalışmalarından geçer. Ancak kullanıcılar sadece istedikleri sorguyu bulmak istemezler. Kullanıcılar ürün, hizmet ve bilgiyi yaptıkları sorgu sonucu hızlı bir şekilde öğrenmek isterler.

Sitenize giriş yapan ziyaretçiler, site içerisinde istedikleri bilgiyi hızlı bir şekilde almak isterken, aynı zamanda hızlı bir şekilde gezinmeyi tercih ederler. Yurtdışı SEO çalışmalarında anahtar kelimelerin üst sıralarda yer alması her site için çok önemlidir. Ancak markanıza uygun, sizlere trafik ve potansiyel müşteri getirebilecek anahtar kelimelerin kullanılması gerekir. Herhangi bir anahtar kelimeyi sitenizde kullanmak sizin de anlayabileceğiniz gibi markanıza zarar verecektir.

yurt dışı seo nasıl yapılır
ADIM ADIM SEO

SEO çalışmaları temelde iki gruba ayrılırlar

 • Site İçi SEO (On-Page)
 • Site Dışı SEO (Off-Page)

Site İçi SEO (On-Page) ( Site İçi )

Site içi SEO (On-Page SEO) sitelerin arama motorlarında daha iyi sıralamalar alması için, site içerisinde yapılan çalışmalara denilir. Arama motoru botları siteleri daha iyi tarayabilmesi için, sitenizin robotları yormayacak temiz kod yapısını sahip olması gerekir. Tarama tarafında sitenizde teknik bir problem varsa botların siteyi neden tarayamadığı analiz edilir ve gerekli düzenlemeler yapılır. Google ve diğer arama motoru botları tarafından iyi bir şekilde taranamayan bir web sitesinin arama sonuçlarında iyi bir sıralama elde etmesi imkansızdır. SEO çalışmalarına başladığımız herhangi bir projede ilk olarak, markanın hedefleri doğrultusunda anahtar kelime listesi çıkartırız. Çıkartılan anahtar kelimelerin, markanıza uygun, aranma hacmine sahip ve kullanıcıya fayda sağlaması çok önemlidir. Simur Digital olarak, markanızın hedeflerine önem veriyor ve arama motorlarında daha iyi performans sergilemesini sağlıyoruz.

Site Dışı SEO (Off-Page)

Site dışı SEO (Off-Page SEO) çalışmalarına başladığımız internet siteler için diğer otoriter sitelerde alınan bağlantı çalışmalarına verilen bir isimdir. Markanızın rekabetli anahtar kelimelerde daha iyi sıralamalar alması için kaliteli bağlantılara ihtiyacı vardır. Web sitenize alınacak backlink kaynakları sitenizin olağan sıralamasını pozitif yönde yükseltecektir. Backlink çalışmalarının amacı genel olarak, sitenizin arama motorlarında tanınmasını sağlayarak, daha iyi trafik ve daha iyi sıralamalar alması sağlanır. Örnek olarak backlink alınan kaynaklar; yerel haber siteleri, yüksek trafiğe sahip haber sitesi, forum, sözlük ve sektörel bağlantılar siteniz adına alınır. Backlink çalışmaları SEO odaklı bir şekilde yapılması arama motoru botları için çok önemlidir. Markanıza uygun bir şekilde yapılmayan her çalışma, sitenizi hüsrana uğratacaktır. Simur Digital, on page SEO kontrol listemiz dahilinde siteniz için site dışarısında yapılacak çalışmaları gerçekleştiririz.

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
ADIM ADIM BAŞARI

SEO yol haritasına yakından göz atın!

SEO çalışmalarında kısa sürede başarıya ulaşmak için 6 adımdan oluşan bir Yol Haritası hazırladık.

 • Site Analizi
 • Anahtar Kelime
 • İçerik Operasyonu
 • Rakip Analiz
 • Backlink Çalışması
 • Site Analizi

  SEO çalışmalarına başlarken, siteniz adına ilk olarak kontrol ettiğimiz noktalardan birisi arama motoru tarafından sitenizin nasıl tarandığıdır. Bilindiği üzere arama motoru botları tarafından iyi taranamayan bir site, arama motorlarında iyi sıralamalar alamamaktadır. Bu yüzden teknik tarafta sitenizin iyi bir şekilde analiz ederek, yapılan hatalı işlemleri görebilmekteyiz. Simur Digital ile çalışmadan önce sitenizde yapılan hatalı çalışmaları tespit etmek öncelikli görevlerimizden birisidir. Sitenizde bulunan SEO hataları en aza indirgenerek, SEO uyumlu hale getirilmeye çalışılır. Site analizi aşamamızda siteniz hakkında bütün detayları en ince ayrıntısına kadar incelemekteyiz. Çünkü SEO bir hata olsa bile sitenizin istediği konuma gelmesini engelleyebilecek bir çalışmadır. Sitenize ve sektörünüze özel bir SEO çalışması ile daha iyi sıralamalar elde etmek için bizimle çalışmayı düşünebilirsiniz.
  yurt-disi-seo-site-analizi
 • Anahtar Kelime

  Anahtar kelime analizi, markanızla SEO tarafında anlaşma yaparken hedeflediğiniz anahtar kelimeleri bu aşamamızda detaylandırmaktayız. Siteniz için verilen anahtar kelimeleri bir listeye alarak, markanıza ve sektörünüze uygun olup olmadığı kontrol edilir. Markanızın hedeflerine uygun olmayan birçok anahtar kelimeyi listeden kaldırarak, daha iyi kelimeleri eklemekteyiz. Anahtar kelimelerinizin aranma hacimleri, uygunluğu, rekabeti ve sergileyeceği performans ölçümleri gerçekleştirilir. Hazırladığımız listede anahtar kelimelerinizin ne kadar sürede iyi bir sıralama ve trafik alacağı tespit edilir. Son olarak kelimeleri, gruplandırarak öncelik verilecek kelimeler belirlenir.
  yurt-disi-seo-anahtar-kelime
 • İçerik Operasyonu

  Sitenizde daha önceden var olan içeriklerinizin SEO uyumluluğunu kontrol etmek için gerekli analizler gerçekleştirilir. Öncelikle aranma hacmi olmayan, kalitesiz ve kullanıcıya fayda sağlamayan içerikler tespit edilerek, düzenlenir. Siteniz için hazırladığımız anahtar kelime listemizde öncelik vereceğimiz hizmet veya blog içeriklerini yazarlarımıza iletmekteyiz. Anahtar kelimelerinizin aranma hacmi ve rekabetine göre diğer öncelik verilecek kelimeleri belirlemekteyiz. Bu aşamamızda sitenizin genel olarak daha iyi performans sergilemesi için uzun kuyruklu anahtar kelimeleri sizler için tercih etmekteyiz. Blog tarafına aylık ne kadar içerik girileceğini hazırladığımız anahtar kelime listemize göre belirliyoruz.
  yurt-disi-seo-icerik-operasyonlari
 • Backlink Çalışması

  Rakip ve site analizi çalışmalarımızın detaylandırmaları bittikten, içerikler ve site içi teknik sorunlar giderildikten sonra backlink çalışmalarına başlamaktayız. Sitenizin arama motoru sayfalarında daha iyi performans sergilemesi için sitenize uygun backlink kaynakları araştırılmaya başlanır. Hangi sitelerden backlink alacağı ve ne sıklıkla alacağını belirlemekteyiz. Alınacak backlinkler markanıza ve sektörünüze uygun otoriter sitelerden alınmaktadır. Hazırlamış olduğumuz backlink listemize dayanarak, sitenizi değerlendiririz. Projenizin spama düşmemesi için gerekli çalışmaları yapmaktayız.
  yurt-disi-seo-backlink-calismasi
 • Rakip Analizleri

  Rakip analizi SEO çalışmalarına başlamadan önce yaptığımız bir diğer analiz çalışmasıdır. Rakip analizleri SEO çalışmalarında mutlaka yer edinin bir çalışmadır. Rakiplerinizin yaptığı çalışmaları izlediği stratejileri rakip analizleri sayesinde anlamaktayız. Eğer bir rakip siteyi sıralama geçmek istiyorsak, neler yaptıklarını anlamamız gerekir. Bu aşamada özel olarak kullandığımız SEO araçları sayesinde rakiplerin stratejilerini ve yaptıkları bütün çalışmaları rahatlıkla görebilmekteyiz. Rakip analizimiz özellikle, rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeler ve backlinkleri izlemek için yaptığımız bir süreçtir. Rakiplerinizin aldığı backlinkleri listemize ve anahtar kelimeleri listemize kaydederek, diğer aşamalarımıza geçmekteyiz.
  yurt-disi-seo-rakip-analizleri
 • İzleme Takip

  Rakip analizleri ise SEO çalışmalarının olmazsa olmazıdır. Bu anlamda bir çok firma ya da SEO uzmanı rakiplerin yaptığı çalışmaları detaylıca kontrol etmezler. SEO çalışması yapılan site hakkında sahip olunan bilgi ne kadar önemli ise aynı sektörde bulunan rakip siteleri ve onların stratejilerini & davranışlarını öğrenmek de oldukça önemlidir.

  Bu alanda özel olarak kurguladığımız stratejiler ve alert sistemlerimiz sayesinde rakiplerimizin trafik aldığı anahtar kelimeleri, bir sonraki dönemde çalışmayı düşündükleri kelimeleri, trafik eğilimlerini, backlink kaynaklarını, içerik girme sıklıklarını ve detaylarını ve hatta uptime sürelerine kadar takip ederiz.

  E-ticaret siteleri için geliştirdiğimiz farklı stratejilerde ise rakip sitelerin ürün stoklarını ve hatta ürünlerinin fiyatlarına kadar data toplayabiliyoruz.
  textContent
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

SEO HİZMETLERİ İÇİN

Yurtdışı SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Simur Digital en çok sorulan soruları sizler için cevapladı!

 • SEO Performansımızı Nasıl Ölçümlendireceksiniz? Nasıl Raporlayacaksınız?
  SEO performansınızı ölçmek ve raporlamak için birkaç farklı metrik ve araçtan faydalanıyoruz. SEO performansının en genel göstergesi, organik arama sonuçlarından gelen trafiği belirlemektir. Bunun için Google Analytics gibi araçlarla web sitenize gelen organik trafiği izliyoruz. İlgili anahtar kelimelerdeki sıralamalarınızı takip ediyoruz. Kullanıcıların web sitenizde geçirdiği süreyi, hangi sayfalara girdiğini ve ne sıklıkla dönüş yaptığını takip ediyoruz. Ayrıca backlinklerin sayısını ve kalitesini artırmaya odaklanıyoruz. Belirlenen KPI’ları içeren raporları sizlerle aylık ya da dönemsel olarak paylaşıyoruz.
 • Uluslararası Siteler Hazırlama Konusunda Deneyiminiz Nedir?
  Simur Digital olarak farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş ortaklarımıza uluslararası düzeyde web sitelerinin yazılımı - tasarımı, SEO ve dijital pazarlama hizmeti sunuyoruz. Türkiye’nin 15 dil üzerinde SEO referansı olan ilk ve tek SEO firması ünvanımızın karşılığını, sektörel başarılarımız ve deneyimimizle sunduğumuz kaliteli ve özelleştirilmiş hizmetlerimizle veriyoruz. SEO’da başarının ezber teknikler uygulanarak elde edilemeyeceğinin bilinciyle, her iş ortağımız özelinde ihtiyaçlara ve hedeflere yönelik olarak belirlenmiş hizmetler sunuyor, stratejiler belirliyoruz.
 • Projelerinizin Ne Kadar Başarılı Olduğunu Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
  Uluslararası dijital performans ajansı olarak projelerimizin başarısını çeşitli faktörler üzerinden değerlendiriyoruz. Bu kapsamda, her proje özelinde belirlenen organik trafik artışı, dönüşüm oranları ve site hızı gibi metrikleri ölçümlüyoruz. Organik arama sonuçlarındaki sıralamalarda yapılan iyileştirmeler SEO projelerinin etkinliğini ölçeme önemli göstergelerimizdendir. Ayrıca proje başarısını değerlendirirken web sitesi ziyaretçi sayısını, ziyaretçi davranışlarını ve dönüşüm oranlarını göz önünde bulunduruyoruz. Etkili içerik stratejileriyle sağladığımız etkileşimler üzerinden içerik kalitesini ve hedef kitleyle etkileşimin başarısını değerlendiriyoruz. İş ortaklarımızın projelerden memnuniyeti ve geri bildirimleri, proje başarısını değerlendirme sürecinde önem verdiğimiz faktörlerden bir diğeridir.
 • İşletmeler Neden Yurt Dışı SEO Hizmetinden Faydalanmalı?
  Yurt dışı SEO hizmeti, işletmelerin uluslararası pazarlardaki görünürlüğünü artırmayı sağlar, yeni pazarlara erişim ve uluslararası düzeyde genişleme imkanı sunar. Yurt dışı SEO kapsamında, hedef coğrafi bölge kullanıcılarının ve potansiyel müşterilerin çekilmesi için özelleştirilmiş stratejiler geliştirmek daha kaliteli ve ilgili trafik çekmeye yardımcı olur. Hedef pazarın dilini, kültürünü ve tercihlerini anlayıp uygun ve özgün içerikler ve stratejiler geliştirmek yerel rekabet konusunda avantaj sağlar. Ayrıca yurt dışı SEO çalışmaları sayesinde işletmeler ve markalar global ölçekteki tanınırlıklarını artırabilir.
 • Hangi Sektörlerde Uluslararası SEO Çalışması Yapılır?
  Uluslararası SEO çalışması uluslararası pazarlarda yoğun rekabetin söz konusu olduğu her sektörde yapılabilir. Örneğin sağlık turizmi, online perakende, turizm, teknoloji, yazılım, eğitim, oyun ve eğlence sektörleri uluslararası SEO'dan yararlanabilir.