SEO Ajansı

İstanbul SEO Ajansı Nedir?

İstanbul’da kurumsal veya bireysel internet sitelerinin, arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve bu sayede organik trafiğinin yükselmesine yardımcı olan firmalara SEO ajansı denir. Her markanın kendi bünyesinde bir SEO uzmanı olmadığı için, uygun maliyetli SEO ajansları tercih edilmektedir. Uluslararası SEO ajansı olan Simur Digital uzman kadrosu ile hizmet verdiği müşterilere çok önem vermektedir. Müşterilerin arama motorlarında üst sıralara gelmesi için uzman kadrosu ile ayrıntılı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Arama motorlarında internet siteleriniz üst sıralamalarda yer alarak, organik trafiğinin artmasını ve marka bilinirliği yaratmak istiyorsanız, uzman ekibimizle çalışabilirsiniz.

istanbul seo ajansı nedir

SEO Nedir?

SEO, internet sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalardır. Dijital pazarlama kanalları arasında en çok tercih edilen çalışma türlerinden birisidir. İnternet sitelerin arama motorları özelinde organik trafik almak, marka bilinirliği yaratmak ve üst sıralarda yer alması için SEO’ya ihtiyaç duymaktadır. Kullanıcıların arama motorları üzerinde bilgi almak veya alışveriş yapmak amacıyla kullandığı anahtar kelimeler, SEO çalışmaları ile internet sitelere trafik olarak dönmektedir. Markalar, bu sebeple SEO çalışmalarına diğer kanallara nazaran daha çok önem

 • seo nedir
 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
Simur Dijital

Neler Yapıyoruz?!

Arama motorlarında markanızın başarı yakalayabilmesi için, yapılan çalışmalarımızın bazılarını sizler için hazırladık. Burada anlatılan çalışmalar, markanıza uygulayacağımız çalışma sürecinin tabiri caizse temelini oluşturmaktadır..

 • Seo Analiz
 • Anahtar Kelimeler
 • İçerik analizi
 • Backlink analizi
 • Site İçi Seo
 • Site Dışı SEO
 • Seo Analiz

  SEO çalışmalarına başlamadan önce ilk olarak sitelerin yaptığı hataları ve doğru işlemleri tespit etmek adına teknik SEO analizleri gerçekleştirilir. SEO analiz süreci SEO tarafında başarılı olmak isteyen sitelerin hatalarını tespit etmek ve bir yol haritası çizmek için yapılan süreçtir. Hizmet verdiğimiz müşterilere yaptığımız SEO analiz süreci sayesinde ilgili sitenin arama motoru ve kullanıcı tarafında yaptığı yanlış işlemleri tespit ediyor ve buna göre aksiyon alıyoruz. Yapılan tespitler sonucunda internet sitenin bütçesine uygun bir şekilde yol haritası çizerek, yapılan işlemlere başlıyoruz. SEO analizleri, günümüzde kullanılmakta olan popüler SEO araçları ve teknik SEO bilgimize dayanarak yapmaktayız. Analizlerimizde en önemli nokta kullanıcı deneyimine önem vererek, hedef kitlenizin sitenizde zaman geçirmesini sağlarken, aynı zamanda sitenizi arama motorunu kriterlerine uyumlu hale getirmekteyiz.
  textContent
 • Anahtar Kelimeler

  Site içerisinde yaptığımız teknik seo analiz sonrasında, markanızın isteği doğrultusunda anahtar kelime listesini belirlemekteyiz. İlk olarak belirlenen anahtar kelime listesi istenilen hedefe göre ne kadar uyumlu olup olmadığı kontrol edilmektedir. Anahtar kelimelerin aylık aranma hacimleri ve markaya uygunluğu kontrol edildikten sonra oluşturulan listeye eklenerek, aylık ölçümler gerçekleştirilir. Bu aşamada yapılan çalışmalar, internet sitelerin ne kadar sürede istediği hedefe geleceğini belirlemektedir.
  textContent
 • İçerik Analizi

  İçerik analizimiz, anahtar kelime listesini hazırladıktan sonra sitenizde bulunan eski ve girilecek olan içerikler için yaptığımız süreçtir. Sitenizde bulunan kalitesiz, kullanıcılara fayda sağlamayan ve SEO uyumsuz içerikler tespit edilerek gerekli düzenlemeler yapılır. Belirlediğimiz anahtar kelime listemize dayanarak, kelimelerimizi uzun kuyruklu anahtar kelime, ana anahtar kelime ve blog anahtar kelime gibi farklı gruplandırmalar yapmaktayız. Elimizde ki anahtar kelime gruplarına göre hangi kelimeye nasıl içerik yazılacağını belirleyerek işlemlerimize devam etmekteyiz.
  textContent
 • Backlink Analizi

  Site dışı SEO çalışmaları, site içerisinde bulunan hataları giderdikten sonra yaptığımız çalışmalardır. SEO çalışmalarında öncelik her zaman site içi SEO çalışmalarındadır. Site içi SEO çalışmaları birkaç ay yoğun bir şekilde sürdükten sonra backlink çalışmalarına başlanır. Backlink çalışmalarımız, rakip analizi sonrasında ortaya çıkan backlink kaynaklarına göre değişkenlik göstermektedir. Rakiplerinizin satın aldığı backlinkler bir listeye eklenerek, daha iyi işler ortaya koymaya çalışılır. Yaptığımız backlink çalışmaları markaların istekleri ve bütçesine uygun bir şekilde yapılmaktadır.
  textContent
 • Site İçi Seo

  Site İçi SEO, internet sitelerin genel olarak arama motoru kriterlerine göre düzenlenmesine denir. Site içi SEO, SEO çalışmalarının başlangıcı niteliğindedir. İnternet sitelerin arama motorların başarılı olabilmesi, site içi SEO çalışmalarının doğru yapılmasından geçmektedir. SEO çalışmalarında her zaman öncelik Site İçi SEO çalışmalarına verilir. Çünkü SEO çalışmaları ilk olarak site içerisinde başlar. Site İçi SEO yani On-Page SEO arama motoru algoritmaları yüzünden sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle SEO çalışmalarının sürekli değişiklik gösterdiğini bilmelisiniz. Site içerisinde yapılan çalışmaların, site dışı SEO’ya göre daha erken etki görmesi, site içi SEO çalışmalarının da önemli olduğunu göstermektedir. Site içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda siteniz iyi sıralamalar alabilir ve bu sayede organik trafiğini yükseltebilir.
  textContent
 • Site Dışı Seo

  Off-Page SEO yani bilinen adıyla site dışı SEO, tamamıyla site dışında yapılan çalışmalara denilmektedir. SEO çalışmaları site içerisinde başladığı gibi site dışında devam ederek, başarıya doğru gitmektedir. Site dışı çalışmalarının yapılıp iç optimizasyonu süreci yapılmadığı durumlarda ilgili internet site maalesef başarıyı yakalayamamaktadır. Sitenizin, internet ortamında bulunan başka siteler tarafından yayınlanması ve bu sayede adından söz edilmesi bir site dışı SEO çalışmasıdır. Sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkması için internet ortamında tanınması gerektiğini unutmayın. Kaliteli, yüksek trafiğe sahip otoriter internet sitelerin, markanızdan bahsetmesi arama motoru botları tarafından olumlu olarak algılanmaktadır. Site dışı SEO bilirkişiler tarafından yapılması en önemli çalışmalardan birisidir. Çalışma siteyi üst sıralara çıkaracağı gibi aynı zamanda spama sokabilmektedir. Bu nedenle Site dışı hatta genel olarak SEO çalışmaları uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
  textContent
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!