İstanbul SEO Ajansı Nedir?

İstanbul’da kurumsal veya bireysel internet sitelerinin, arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve bu sayede organik trafiğinin yükselmesine yardımcı olan firmalara SEO ajansı denir. Her markanın kendi bünyesinde bir SEO uzmanı olmadığı için, uygun maliyetli SEO ajansları tercih edilmektedir.

Uluslararası SEO ajansı olan Simur Digital uzman kadrosu ile hizmet verdiği müşterilere çok önem vermektedir. Müşterilerin arama motorlarında üst sıralara gelmesi için uzman kadrosu ile ayrıntılı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Arama motorlarında internet siteleriniz üst sıralamalarda yer alarak, organik trafiğinin artmasını ve marka bilinirliği yaratmak istiyorsanız, uzman ekibimizle çalışabilirsiniz.

gg rating home6
istanbul seo ajansı nedir

SEO Teklifi Al!


  seo nedir

  SEO Nedir?

  SEO, internet sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalardır. Dijital pazarlama kanalları arasında en çok tercih edilen çalışma türlerinden birisidir. İnternet sitelerin arama motorları özelinde organik trafik almak, marka bilinirliği yaratmak ve üst sıralarda yer alması için SEO’ya ihtiyaç duymaktadır.

  Kullanıcıların arama motorları üzerinde bilgi almak veya alışveriş yapmak amacıyla kullandığı anahtar kelimeler, SEO çalışmaları ile internet sitelere trafik olarak dönmektedir.  Markalar, bu sebeple SEO çalışmalarına diğer kanallara nazaran daha çok önem

  Simur Digital İle Çalışmanın Avantajları

  SEO ajansı, markalara SEO konusunda destek vererek, sıralamalarını ve organik trafiğini arttırmasını sağlayan firmaya denmektedir. Bilindiği üzere her marka kendi içerisinde SEO uzmanı barındırmaz, bunun yerine SEO ajansları ile çalışmak daha cazip gelir. SEO ajansları ile başlıca çalışma sebeplerinden biri, ajansların belli bir başarıyı yakalamış olmalarıdır. Bunun dışında belli bir ücret karşılığında çalışma yapmak, SEO ajansı ile çalışmanın avantajlarını gözler önüne sermektedir.

  Her marka, yatırım yapacağı alanda bilirkişilerle çalışarak, yatırımlarının karşılığı en iyi şekilde almak ister. Simur Digital ekibi olarak, çalıştığımız bireysel veya kurumsal internet sitelere başarı odaklı bakmaktayız. Markaların istekleri, hedefledikleri başarı ve bütçelerine uygun SEO hizmeti vermek birincil görevlerimizden birisidir. İkinci görevimiz ise SEO tarafında internet sitelerin tamamıyla SEO uyumlu hale getirilmesini sağlayarak, arama motorlarında sıralamalarını arttırmaktayız.

  simur digital ile çalışmanın avantajları
  neden seo ajansina ihtiyaciniz var
  Neden

  SEO Ajansına İhtiyacınız Var?

  SEO ajansı, bireysel ve kurumsal internet sitelerin bütçelerine uygun plan yapan ve bu sayede istedikleri hedefe ulaşmalarını sağlamaktadır. Siteler kendi sektörlerinde başarı yakalayabilmeleri için SEO çalışmalarına ihtiyaç duyarlar.  

  Markaların SEO uzmanları çalıştırmak için daha fazla bütçe ayırması yerine SEO ajansı ile daha makul fiyatlarla çalışması tercih etmektedir. Özellikle SEO ajanslarının büyük referansları ve başarıları mevcutsa, SEO ajansları ile çalışmak en mantıklı tercih olacaktır.

  SEO diğer dijital pazarlama kanallarına göre daha ucuz ve bütçeye uygun olduğu için tercih edilmektedir. Diğer dijital pazarlama kanallarında harcamalara oranla, görünürlük ve tıklama elde edilirken. SEO çalışmalarında kalıcılık için organik çalışmalar yapılmaktadır. Bu sayede markalar istedikleri başarıyı ve pozisyonları uzun bir süre koruyabilmektedir.

  Simur Digital

  Neler Yapıyoruz?

  Arama motorlarında markanızın başarı yakalayabilmesi için, yapılan çalışmalarımızın bazılarını sizler için hazırladık. Burada anlatılan çalışmalar, markanıza uygulayacağımız çalışma sürecinin tabiri caizse temelini oluşturmaktadır.

  SEO Analiz

  SEO çalışmalarına başlamadan önce ilk olarak sitelerin yaptığı hataları ve doğru işlemleri tespit etmek adına teknik SEO analizleri gerçekleştirilir. SEO analiz süreci SEO tarafında başarılı olmak isteyen sitelerin hatalarını tespit etmek ve bir yol haritası çizmek için yapılan süreçtir.

  Hizmet verdiğimiz müşterilere yaptığımız SEO analiz süreci sayesinde ilgili sitenin arama motoru ve kullanıcı tarafında yaptığı yanlış işlemleri tespit ediyor ve buna göre aksiyon alıyoruz. Yapılan tespitler sonucunda internet sitenin bütçesine uygun bir şekilde yol haritası çizerek, yapılan işlemlere başlıyoruz.

  SEO analizleri, günümüzde kullanılmakta olan popüler SEO araçları ve teknik SEO bilgimize dayanarak yapmaktayız. Analizlerimizde en önemli nokta kullanıcı deneyimine önem vererek, hedef kitlenizin sitenizde zaman geçirmesini sağlarken, aynı zamanda sitenizi arama motorunu kriterlerine uyumlu hale getirmekteyiz.

  seo analiz

  Anahtar Kelime Analizi

  Site içerisinde yaptığımız teknik seo analiz sonrasında, markanızın isteği doğrultusunda anahtar kelime listesini belirlemekteyiz. İlk olarak belirlenen anahtar kelime listesi istenilen hedefe göre ne kadar uyumlu olup olmadığı kontrol edilmektedir.

  Anahtar kelimelerin aylık aranma hacimleri ve markaya uygunluğu kontrol edildikten sonra oluşturulan listeye eklenerek, aylık ölçümler gerçekleştirilir. Bu aşamada yapılan çalışmalar, internet sitelerin ne kadar sürede istediği hedefe geleceğini belirlemektedir.

  anahtar kelime analizi

  İçerik Analizi

  İçerik analizimiz, anahtar kelime listesini hazırladıktan sonra sitenizde bulunan eski ve girilecek olan içerikler için yaptığımız süreçtir. Sitenizde bulunan kalitesiz, kullanıcılara fayda sağlamayan ve SEO uyumsuz içerikler tespit edilerek gerekli düzenlemeler yapılır.

  Belirlediğimiz anahtar kelime listemize dayanarak, kelimelerimizi uzun kuyruklu anahtar kelime, ana anahtar kelime ve blog anahtar kelime gibi farklı gruplandırmalar yapmaktayız. Elimizde ki anahtar kelime gruplarına göre hangi kelimeye nasıl içerik yazılacağını belirleyerek işlemlerimize devam etmekteyiz.

  icerik analizi

  Backlink Analizi

  Site dışı SEO çalışmaları, site içerisinde bulunan hataları giderdikten sonra yaptığımız çalışmalardır. SEO çalışmalarında öncelik her zaman site içi SEO çalışmalarındadır. Site içi SEO çalışmaları birkaç ay yoğun bir şekilde sürdükten sonra backlink çalışmalarına başlanır.

  Backlink çalışmalarımız, rakip analizi sonrasında ortaya çıkan backlink kaynaklarına göre değişkenlik göstermektedir. Rakiplerinizin satın aldığı backlinkler bir listeye eklenerek, daha iyi işler ortaya koymaya çalışılır. Yaptığımız backlink çalışmaları markaların istekleri ve bütçesine uygun bir şekilde yapılmaktadır.

  backlink analizi

  Site İçi SEO

  Site İçi SEO, internet sitelerin genel olarak arama motoru kriterlerine göre düzenlenmesine denir. Site içi SEO, SEO çalışmalarının başlangıcı niteliğindedir. İnternet sitelerin arama motorların başarılı olabilmesi, site içi SEO çalışmalarının doğru yapılmasından geçmektedir.

  SEO çalışmalarında her zaman öncelik Site İçi SEO çalışmalarına verilir. Çünkü SEO çalışmaları ilk olarak site içerisinde başlar. Site İçi SEO yani On-Page SEO arama motoru algoritmaları yüzünden sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle SEO çalışmalarının sürekli değişiklik gösterdiğini bilmelisiniz.

  Site içerisinde yapılan çalışmaların, site dışı SEO’ya göre daha erken etki görmesi, site içi SEO çalışmalarının da önemli olduğunu göstermektedir. Site içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda siteniz iyi sıralamalar alabilir ve bu sayede organik trafiğini yükseltebilir.

  seo ajansı site içi seo

  Site Dışı SEO

  Off-Page SEO yani bilinen adıyla site dışı SEO, tamamıyla site dışında yapılan çalışmalara denilmektedir. SEO çalışmaları site içerisinde başladığı gibi site dışında devam ederek, başarıya doğru gitmektedir. Site dışı çalışmalarının yapılıp iç optimizasyonu süreci yapılmadığı durumlarda ilgili internet site maalesef başarıyı yakalayamamaktadır.

  Sitenizin, internet ortamında bulunan başka siteler tarafından yayınlanması ve bu sayede adından söz edilmesi bir site dışı SEO çalışmasıdır. Sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkması için internet ortamında tanınması gerektiğini unutmayın. Kaliteli, yüksek trafiğe sahip otoriter internet sitelerin, markanızdan bahsetmesi arama motoru botları tarafından olumlu olarak algılanmaktadır.

  Site dışı SEO bilirkişiler tarafından yapılması en önemli çalışmalardan birisidir. Çalışma siteyi üst sıralara çıkaracağı gibi aynı zamanda spama sokabilmektedir. Bu nedenle Site dışı hatta genel olarak SEO çalışmaları uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

  site disi seo

  Whatsapp Destek Hattı Üzerinden
  İletişime Geçebilirsiniz!

  Mesaj Gönder
  Merhabalar, hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak ister misiniz?