İtibar Yönetimi

İtibar Yönetimi Nedir?

İtibar yönetimi, dijital dünyada bulunan markaların veya kişilerin itibarını yükseltmek için yapılan sanal bilgilendirme işlemlerine denir. Markaların dijital ortamda ürün veya hizmet satabilmeleri için, kullanıcıların güvenini kazanması gerekir. Markalar adına yapılan olumsuz yorumlar, haberler ve içerikleri itibar yönetimi çalışmalarında anında incelenerek, geniş kitlelere yayılması engellenir. Markanız adına yapılan çeşitli kötü haberler, markanızı kullanıcıların gözünde kötü duruma düşürecektir. Online itibar yönetimi almadığınız her durumda yapılan paylaşımları kontrol edemeyecek, bu sayede verdiğiniz hizmet veya ürünlerinizin satış oranı düşecektir. Markaların dijital itibarı korumaları ve dijital ortamda oluşturulan algıyı doğru yönetmek günümüzde çok önemli hale gelmiştir. Ülkemizde hangi sektör olursa olsun rakip markalar anti çalışmalara yönelerek, markanızın kötü durumu düşmesini beklemektedir. Arama motorlarında ilk sıralarda markanız adına yer alan şikâyet ve olumsuz içerik bile kullanıcıların bakış açısını değiştirebilmektedir. Bu sayfaların tespit edilmesi ve markanız özelinde iyileştirilmesi için yapılan bütün işlemleri ajans olarak yönetiyoruz. Sosyal medyada, haber sitelerinde ve Google sonuç sayfalarında markanızı kötüleyen paylaşımları tespit ederek, gerekli çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. İtibar yönetimi çalışmalarımızda amacımız markanız adına yapılan bütün olumsuz içerikleri minimize etmektir.

itibar yönetimi

İtibar Yönetimi Neden Önemlidir?

İtibar yönetimi markaların veya kişilerin adına oluşturulan, olumsuz imajı yıkmak ve minimize etmek için yapılan çalışmalardır. İtibar yönetimi denince akla gelen sosyal paylaşımlar ve içerikler gelebilir ancak itibar yönetimi genel olarak markaların veya kişilerin sanal dünyada imajını en doğru şekilde yansıtmasını sağlamaktadır. Günümüzde sosyal medya veya internet siteler üzerinden paylaşılan olumsuz içerikler markalara ciddi oranda etki etmektedir. Markalar sattıkları ürünleri veya verdikleri hizmetleri bu olumsuz paylaşımlar sonrasında kaybedebilmektedir. Bu aynı zamanda kişiler içinde geçerlidir. Örnek olarak profesyonel bir oyuncu hakkında yapılan olumsuz eleştiriler, oyuncunun bir filmde oynamamasını sağlayabilmektedir. Bu nedenle itibar yönetimi günümüzde çok önemli hale gelmiştir. Markanız adına yapılan bütün olumsuz yorumların, paylaşımların ve içeriklerin daha iyi bir şekilde düzenlenmesi itibar yönetimi ile yapılmaktadır. Markanızın dijital ortamda herhangi bir sorun yaşamadan hayatına devam etmesi için, itibar yönetimi tarafında Simur Digital ile çalışabilirsiniz

 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
SİMUR DİGİTAL

İtibar Yönetimine Nasıl Bakıyoruz?

İtibar yönetim çalışmalarımız ilk olarak, markanızı yapılan olumsuz içerikleri analiz etmekle ve gruplandırmakla geçiyor. Yapılan bütün olumsuz paylaşımları bir listeye ekleyerek, öncelik verebileceğimiz çalışmaları belirliyoruz. İtibar yönetimi çalışmalarımızda amacımız, markanızın adına yapılan bütün olumsuz paylaşımları tespit ederek, en aza indirmektir. Markanızın satışlarını, verdiği hizmeti veya organik trafiğine etki edebilecek bütün olumsuz paylaşımları düzenlemekte veya kaldırmaktayız. İtibar yönetimi çalışmalarımızda her markaya özel işlemler uygulamaktayız. Gelin hep beraber adım adım neler yaptığımızı genel olarak görelim;.

 • Hasar Tespiti
 • Genel Analizler
 • Web Görünürlüğünün İncelenmesi
 • İyileştirme Çalışmaları
 • Marka Takibi
 • Hasar Tespiti

  Sanal ortamda markanıza ne kadar zarar verildiğini hasar tespiti adımımızda kontrol etmekteyiz. Markanız adına herhangi bir olumsuz paylaşım yapılmadan önceki performansını kontrol ederek, karşılaştırma yapmaktayız. Bu sayede markanızın ne kaybettiğini ve nasıl kaybettiğini tespit etmekteyiz. Hasar tespiti adımımız, markanızın hangi kanallardan daha çok zarar gördüğünü tespit etme konusunda bizlere yardım etmektedir. Markanızın en çok zarar gördüğü kanalı bu aşamamızda tespit ederek, ilgili adımlarımızı atmaktayız.
  textContent
 • Genel Analizler

  Bu aşamamızda markanız adına yapılan bütün paylaşımları analiz etmekteyiz. Bu analizimiz hasar tespiti aşamasında en fazla olumsuz paylaşım yapılan kanalları analiz etmek amacıyla yapılmaktadır. Paylaşımların yapıldığı kanalları analiz ederek, olumsuz yorumların nasıl yapıldığını analiz etmekteyiz. Bilindiği üzere ülkemizde markaların, müşterilere kötü görünmesi için anti çalışmalar yapılmaktadır. Bu nedenle analiz sürecimizde markanız adına ücret karşılığı bir işlem yapılıp yapılmadığını kontrol etmekteyiz. Markanıza yapılan bu olumsuz çalışmanın nereden ve kimler tarafından yapıldığını tespit ederek sizlere bildirmekteyiz.
  genel-analizler
 • Web Görünürlüğü İncelenmesi

  Siteniz adına yapılan olumsuz yorumlar sonrasında web görünürlüğünüzü inceliyoruz. Arama motoru görünürlüğünüzü bütün dönemlerinizle karşılaştırarak gerekli stratejiyi bu aşamamızda belirliyoruz. Markanız adına interner ortamında yapılan çalışmalar sonucunda organik trafiğiniz ve arama sonuçlarında sıralamalarınızı karşılaştırmaktayız. Bu sayede organik trafiğinizi eski haline döndürebilmek için adımlarımızı atıyoruz. Markanızın eski performansını yakalaması için yaptığımız bütün çalışmaları bu adımlarımızda halletmekteyiz.
  tweb-gorunurlugunun-incelenmesi
 • İyileştirme Çalışmaları

  İyileştirme çalışmalarımız, gerekli analizlerimiz yapıldıktan sonra geçtiğimiz adımlarımızdan birisidir. İyileştirme çalışmalarımıza başlamadan önce ilk olarak markanız adına yapılan bütün sosyal medya paylaşımları, yorumları ve içerikleri gruplandırıyoruz. Amacımız genel olarak markanız adına yapılan en olumsuz paylaşımı bulmak ve öncelik vermektir. Gruplandırma çalışmalarımız, ciddi oranda markanıza etki eden paylaşımlara öncelik vermek ve sosyal medya, haber sitesi ve video gibi gruplara ayırmaktır. Gruplandırma çalışmalarımız tamamlandıktan sonra öncelik verdiğimiz olumsuz paylaşımların kaldırılması veya düzenlenmesi için gerekli düzenlemeli yapmaktayız. Öncelik verdiğimiz listemizden sonra genel olarak bütün olumsuz çalışmalara aynı işlemleri yaparak, markanız adına yapılan bütün çalışmaları düzenlemekteyiz.
  iyilestirme-calismalari
 • Marka Takibi Analizi

  Marka takibi, markanız adına yaptığımız son analiz bölümüdür. Bu bölümümüzde yaptığımız çalışmalar sonrasında markanızın arama motorlarında ve sosyal medyada takip etmekteyiz. Kullanıcıların markanız hakkında ki görüşlerini belli araçlar ile ölçümlemekteyiz. Yaptığımız çalışmaların işe yaramasını bu araçlar sayesinde anlamaktayız. Kullanıcıların siteniz adına yaptığı aramaları, gezinmesi ölçümleyerek, itibar yönetimi çalışmalarımızı kontrol etmekteyiz. İtibar yönetimi çalışmalarımız başta da söylediğimiz gibi markanız adına yapılan bütün paylaşımları kontrol etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmaktayız. Marka takibi adımızda işlerinizin doğru bir şekilde ilerlediğinden emin olduktan sonra sizlere itibar yönetimi raporlarımızı iletmekteyiz.
  marka-takibi
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!