İngilizce SEO

İngilizce SEO Nedir?

Türkçeye “arama motoru optimizasyonu” olarak çevrilen SEO (Search Engine Optimization) işlemi, her dilde olduğu gibi İngilizce web sitelerinin de ayrılmaz bir parçası konumundadır. Temelde web sitelerinin arama motorları üzerindeki performansı üzerinde etkili olan SEO, bu kapsamda pek çok çalışmayı içermektedir. Bu çalışmalar ile birlikte İngilizce dilinde hizmet veren web siteleri, Google başta olmak üzere arama motorlarında daha yüksek sıralarda yer alarak ziyaretçi sayısını arttırabilmektedir.

seoTop

İngilizce SEO Neden İhtiyacımız Var?

İngilizce SEO işlemindeki temel amaç, web sitelerini Google başta olmak üzere diğer arama motorlarında da olabildiğince en üst seviyelere çıkarmaktır. Bu sayede İngilizce içerikli web siteler, kullanıcı tarafından yapılan aramalarda daha fazla tıklama alarak “hit” elde etmektedir. Ancak SEO yaparken mutlaka nitelikli kullanıcı hedef alınmalıdır. Yani pazarlanan içeriğin, kullanıcıda bir karşılığı olması ve dolayısıyla kullanıcının web sitesinde olabildiğinde fazla vakit geçirmesi amaçlanmalıdır. Eğer İngilizce SEO hakkında kapsamlı derecede bilgi sahibi değilseniz mutlaka uzman tarafından destek almanız tavsiye edilmektedir. Böylelikle en doğru sonuca en kısa sürede ulaşılabilmektedir.
aboutTop

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
 • ingilizce seo yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  İngilizce SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İngilizce SEO yaparken öncelikle web sitenin teknik açıdan yeterli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sitelerin altyapısında yaşanan teknik aksaklıklar, arama motorlarının botları tarafından tespit edilmekle birlikte sitenin genel yapısına zarar verebilmektedir. Bu nedenle İngilizce SEO sırasında mutlaka sitenin teknik anlamda yeterli olması gerekmektedir. Teknik konusunda sorun yoksa anahtar kelime araştırması safhasına geçilmelidir. Daha sonra anahtar kelime araştırılması kısmı ele alınmalıdır. Anahtar kelimeler, İngilizce SEO için oldukça önemli bir unsurdur. Bu kısımda mutlaka analitik bir yaklaşım tercih edilmelidir. Hedeflenen ziyaretçilerin web sitesinde ne arayabilecekleri, buna benzer nasıl aramalar yapabilecekleri gibi detaylar teker teker analiz edilmelidir. Bu bağlamda İngilizce SEO için anahtar kelime araştırması yaparken, örneğin saç modeli ile ilgili bir web site yapılıyor ise “hairstyle” gibi sözcükler detaylandırılmalıdır. “Hairstyle” daha geniş bir anlamı ifade ettiği için “What is the most popular hairstyle for 2022?” gibi başlıklar kullanarak anahtar kelimenizi daha spesifik hale getirebilirsiniz. Mantık olarak, belirlenen anahtar kelimelerin ilgili olduğu tüm konular ele alınabilmektedir. Böylelikle web sitelerdeki içerik sayısı artacak ve devamlı olarak aynı konuda uzman içerikler yazıldıkça Google tarafından güven kazanılacaktır.

İngilizce SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

İngilizce SEO hizmeti ile birlikte web siteleri arama motoru sonuç sayfalarında kayda değer bir sıralama almaktadır. Bu da site sahibine trafik olarak dönmektedir. İngilizce SEO hizmeti kapsamlı ve doğru şekilde yapıldığı zaman sonuçları kısa sürede etki etmektedir. Sektör fark etmeksizin her türlü web sitesi için lâzım olan SEO çalışması, dijital platformlara olan ilginin artmasıyla birlikte gerekli hale gelmektedir. Dijital platformlarda öne çıkmak isteyen web sitelerinin olmazsa olmazı konumunda olan SEO, kitlelere organik olarak ulaşmanın da en kestirme yollarından biridir. İngilizce SEO hizmetinin alınmasıyla birlikte yükselen trafikler, web sitelerine doğrudan kazanç sağlayabilmektedir. Özellikle web sitelerinin yeni kurulmasıyla birlikte başlayan İngilizce SEO çalışmaları, ilk 6 aylık süreçte aralıksız şekilde devam ettirilmelidir. Düzenli ve kopya olmayan içeriklerle birlikte desteklenen web sitesi, böylece arama motorlarının gözünde yavaş yavaş güven kazanmaya başlamaktadır. Kazanılan güven, gün geçtikçe artarak web siteye trafik olarak geri dönmektedir. Özellikle e-ticaret tabanlı web sitelerinde oldukça mühim olan SEO işlemi, belirlenen hedef kitleye ulaşabilmek adına büyük önem arz etmektedir.
aboutTop
 • ingilizce seo hangi sektörlerde tercih edilir

  İngilizce SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

  İngilizce SEO çalışmaları, günümüzde hemen hemen her sektörde tercih edilebilmektedir. Finans bloglarından e-ticaret sitelerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan çalışmaların zorluğu, sektörel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin futbol alanında faaliyet gösterecek olan bir haber sitesi için rakip site sayısı oldukça fazla olacaktır. Bu durumda arama motorlarında başarı elde etme süresi biraz daha uzayabilmektedir. Bu süreçte rakipler teker teker analiz edilmeli, hangi alanlarda eksik bulunuyorsa en kısa sürede giderilmelidir. İngilizce SEO hizmetinin her sektörde yapılabildiği unutulmamalıdır. Buradaki tek değişken, sektörün zorluğunun SEO sürecini uzatıp kısaltması olarak düşünülmelidir. Kurulacak olan web sitesinin amacına göre değişiklik gösterebileceği SEO işlemlerine genellikle kazanç doğrultusunda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple web sitesi kurulmadan önce SEO kapsamında anahtar kelime analizi yapmanın önemi unutulmamalıdır. Google tabanlı araçlarda kolaylıkla yapılabilen bu analizler için profesyonel olarak hizmet veren pek çok uygulama da bulunmaktadır.

İngilizce SEO’da İçeriğin Önemi

İçeriğin önemi, her dilde olduğu gibi İngilizce dilinde hizmet veren web siteleri için oldukça kritiktir. İngilizce SEO çalışmaları sırasında içerikler mutlaka özgün ve semantik olmalıdır. Özgün olmayan içerikler, arama motorlarının botları tarafından tespit edilmektedir. Tespit edilen kopya içerikler ise web sitenin arama sonuçlarında alt sıralara düşmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple İngilizce SEO işlemleri sırasında görsel veya yazı olarak içerikler mutlaka özgün ve üst düzey olmalıdır. Buradaki temel amaç, eklediğiniz içeriklerle önceden arama motorunda var olmayan bilgileri kullanıcılara sunmaktadır. Bu sayede hem arama motoru, o bilgilere ulaşmak isteyen kullanıcıları doğru yönlendirmiş olacak hem de siz doğrudan doğruya hedeflediğiniz kullanıcılara daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Bu bilgiler ışığında SEO çalışmaları kapsamında mutlaka içeriğe önem verilmelidir. İçeriğin kategori ile olan uyumu, özgünlüğü ve uzunluğu gibi faktörler göz ardı edilmemelidir.
aboutTop
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

SEO HİZMETLERİ İÇİN

İngilizce SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Simur Digital en çok sorulan soruları sizler için cevapladı!

 • İngilizce Sitelere SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
  İngilizce sitelere SEO çalışması yapmak için izlenmesi gereken belli başlı adımlar vardır. Bu adımlar anahtar kelime araştırması, yüksek kaliteli içerikler oluşturma, teknik SEO optimizasyonu, backlink oluşturma, içerik pazarlaması, analiz ve düzenli optimizasyon olarak sıralanabilir. İngilizce sitelere SEO çalışması yapılacak geniş bir hedef kitlenin bulunduğu ve yoğun rekabete sahne olan bir alanda görünürlük sağlanabilir. SEO stratejisi kapsamında uygulanan çalışmaların sonuçlarının analiz edilmesi ve elde edilen verilere göre optimizasyon çalışmalarının yapılması SEO çalışmalarının başarılı ve istikrarlı sonuçlar sağlaması açısından önemlidir.
 • İngilizce SEO Ajansı Ne Yapar?
  İngilizce SEO ajansı, iş ortaklarının web sitelerini ve İngilizce içeriklerini arama motorlarında daha görünür hale getirmeyi sağlayacak stratejileri planlar ve uygular. Bu stratejiler geleneksel SEO hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen çalışmalardan oluşmakla birlikte her web sitesi için özelleştirilmeleri mümkündür. Anahtar kelime analizi, içerik optimizasyonu, site içi ve site dışı optimizasyonu, backlink oluşturulması gibi farklı adımlar İngilizce SEO hizmeti kapsamında gerçekleştirilir. İngilizce SEO ajansı her iş ortağı özelinde SEO stratejilerini belirler. Bu sayede ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş çözümler sunar. Bu kapsamda iş ortaklarının web sitelerini arama motorlarında daha üst sıralara taşımaya yönelik çeşitli çözümlere sahiptirler.
 • İngilizce SEO Hizmetinin Önemi Nedir?
  Dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan dillerin başında İngilizce gelir. İngilizce içerikler global pazarda çok geniş kitlelere erişir. İngilizce SEO çalışmaları sayesinde İngilizce içeriklerin arama motorlarında üst sıralara taşınması sağlanabilir. Böylece daha fazla sayıda potansiyel müşteriye erişmek mümkün olur. Sektörel rekabette avantaj sağlayan İngilizce SEO hizmeti sayesinde web sitesinin ve içeriklerin kalitesini ve görünürlüğünü, aynı zamanda markanın sektörel otoritesini artırmak söz konusu olabilir. İngilizce SEO hizmeti sayesinde web sitesinin organik trafiği de artırılabilir.
 • İngilizce SEO Fiyatları
  İngilizce SEO fiyatları pek çok farklı unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İngilizce SEO fiyatlarının belirlenmesini sağlayan en önemli faktör, sunulan hizmetin kapsamıdır. Ayrıca projenin kapsamı ve süresi İngilizce SEO fiyatlarını etkiler. Kapsamlı SEO stratejileri uygulanmasını gerektiren projeler daha uzun zaman almakta ve fiyat olarak daha fazla olabilmektedir. Faaliyet gösterilen sektördeki rekabet düzeyi, hedef anahtar kelimelerdeki rekabet derecesi ve hedef pazarın zorluk seviyesi de İngilizce SEO fiyatlarını etkileyen faktörler arasında sıralanabilir. Ayrıca SEO ajansının deneyimi, uzmanlığı ve fiyat politikası da bu noktada belirleyici olabilir. İngilizce SEO fiyatları genellikle aylık bazda ya da projeye göre belirlenir.