SEO İLE DİJİTAL PAZARLAMA

Sağlık Turizmi SEO Nedir?

Sağlık turizmi SEO; medikal, pazarlama ve turizm sektöründeki bilgileri arama motoru sıralaması, SEO ve içerik oluşturma ile birleştiren kapsamlı bir süreçtir. Sağlık turizmi SEO hizmeti oldukça hastaneler, doktorlar ve diğer sağlık kuruluşları için çok etkili sonuçlar alınmasını ve daha geniş müşteri kitleleri ile buluşulmasını sağlamaktadır.

healthTourismTop

Sağlık Turizmi
SEO ne işe yarar?

Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!

Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Diş Beyazlatma
60.500
Jinekomasti
22.000
Liposuction
18.100
Botoks
9.900
H-100
8.100
Botox
5.400
Meme Büyütme
4.400
Meme Küçültme
3.600
Podolog
3.600
Lipoliz
2.900
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 138.700
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 1.453.000
ADIM ADIM BAŞARI

SEO yol haritasına yakından göz atın!

SEO çalışmalarında kısa sürede başarıya ulaşmak için 6 adımdan oluşan bir Yol Haritası hazırladık.

 • Teknik Analizler
 • Anahtar Kelimeler
 • İçerik Operasyonu
 • Backlink Operasyonu
 • Rakip Analizleri
 • İzleme Takip
 • Teknik Analizler

  Arama motoru optimizasyonu kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar açısından web sitesi tasarımının SEO uyumlu olması son derece önemlidir Bu alanda bir yatırım yapılacağı durumlarda ilk adım web sitesinin kodlarının, görsellerinin, içeriklerinin ve link yapısının analiz edilmesidir Bu sayede izlenmesi gereken daha detaylı bir yol haritasına sahip olmak mümkündür. Web sitesinin yapısal olarak sağlık odaklı SEO uyumlu hale getirilmesi için teknik güncellemelerin bilinmesi gerekir. Mobil uyumluluk sağlık odaklı SEO açısından olmazsa olmazlardan biridir. Aynı zamanda sitenin etiket sistemi, görselleri, görsel etiketleri, link yapısı, meta açıklamaları, site haritası gibi farklı detaylar tasarım ve kod incelemesinde düzenlenir. Site açılış hızının dahi SEO açısından önemi göz önünde bulundurulduğunda bu çalışmaların profesyonel bir şekilde yapılması gerekliliği ortaya çıkar.
  textContent
 • Anahtar Kelimeler

  Anahtar kelime analizi site ve marka tanıtımının yanı sıra içerik üretimi, sağlık odaklı SEO ve pazarlama stratejilerinin belirlenmesi gibi noktalarda hayati öneme sahiptir. Anahtar kelime analizi sonucu belirlenen kelimeler, web sitesinin ve üretilen içeriklerin arama motorları üzerinde hangi alanlarda bulunacağını ve ilgili sitenin uçsuz bucaksız internet dünyasında hangi yöne ve ne şekilde evrileceğini belirler. Aynı zamanda anahtar kelime analizi, web sitesinin stratejisinin ve hedeflemesinin oluşturulmasında da kritik bir rol oynar. Anahtar kelime analizi birçok ücretli ve ücretsiz araç kullanılarak yapılabilir. Bu araçlar kullanılarak; hedeflenmek istenilen kategoriler, kullanıcıların bu kategorilerde ne tür aramalar yaptığı, söz konusu aramaların aylık hacimleri, rekabet seviyeleri ve kullanıcı davranışlarının istatiksel raporları elde edilebilir. Bu nedenle sağlık odaklı SEO stratejisi oluşturmanın ilk ve en temel adımı anahtar kelime analizini doğru ve etkili bir şekilde yapmaktır. Google Keyword Planner, Ubersyggest, Semrush bu amaçla kullanılabilecek araçların birkaçıdır.
  textContent
 • İçerik Operasyonu

  İçerik operasyonunun temeli markaya ve sektöre özgü içeriklerle web sitesinin güncel tutulmasıdır. Kaliteli, insanların sorularına yanıtlar sunan ve özgün içerikler paylaşmak hedef kitlenin dikkatini organik yollarla çekmeyi sağlar. Böylece arama motorundan alınacak yönlendirmelerle beraber rekabet gücü artırılır. İnternet kullanıcılarının gözünde arama yaptıkları konular hakkında doğrudan sonuçlar sunan, ilgili ve bilgi veren web siteleri değerlidir. Pek çok internet kullanıcısı bu tür web sitelerini paylaşır ve ihtiyaç halinde bu web sitelerini tercih ederler.
  textContent
 • Backlink Operasyonu

  Link çalışmaları sağlık odaklı SEO açısından büyük önem taşıdığından marka özelinde dikkatli ve SEO uyumlu şekilde yapılır. Bu kapsamda site içinde ve site dışında link çalışmaları gerçekleştirilir. Site içinde yapılan link inşası sayesinde başarılı ve SEO uyumlu bir site haritası oluşturmak mümkündür. Kullanıcılar açısından çok fark etmese de SEO uyumlu URL yapısı arama motorları nezdinde değerlidir. SEO çalışmalarının kullanıcı deneyiminden önce etki sağlaması arama motorları tarafından değerlendirilmesine ve onaylanmasına bağlıdır. Arama motorları nezdinde web sitesinin backlinkleri ve bu backlinklerin kalitesi çok önemlidir. Web sitesinin kendi sektöründe yer alan daha kaliteli bir siteden backlink alması, haber sitelerinden tanıtım yazılarıyla birlikte linklenmesi gibi çalışmalar arama motoru sıralamalarını yükselten faktörler arasında yer alır.
  textContent
 • Rakip Analizleri

  Rakip analizleri, web sitesinin rakip web sitelerine oranlar konumunun belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilir. Böylece web sitesinde nelerin iyi yapıldığının yanı sıra rakiplerin avantajları yönlerini görmek mümkün olur. Bunun sonucunda web sitesinde gerekli iyileştirmeler yapılabilir, SEO stratejisi güncellenebilir. Bu çalışmalarla birlikte hedef kitleyle bağlantı kurmayı sağlayacak daha etkili yöntemler keşfedilip uygulamaya alınabilir. Rakip analizi anahtar kelime, backlink, kullanıcı deneyimi ve pek çok farklı unsuru içeren kapsamlı bir süreçtir. Yapılması gereken rakipleri kopyalamak değil rakip analizi sonucu elde edilen verileri değerledirerek web sitesinde gerekli iyileştirmeler yapmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. Bu nedenle rakip analizleri profesyonelce gerçekleştirilmesi gereken süreçlerdir.
  textContent
 • İzleme Takip

  Sağlık odaklı SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biri izleme takiptir. Bu sayede yapılan çalışmalar sonucunda web sitesinin nerede olduğu, çalışmaların amacına ulaşıp ulaşmadığı belirlenerek gerekli görülen aksiyonlar alınabilir. Güvenilir ve güncel bilgilerin elde edilmesiyle yeni stratejiler geliştirilmesi noktasında avantaj sağlanmış olur.
  textContent

Başarı hikayelerimiz

SEO HİZMETLERİ İÇİN

Sağlık Turizmi SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Simur Digital en çok sorulan soruları sizler için cevapladı!

 • Sağlık Turizmi SEO Stratejileri Nasıl Olmalıdır?
  Sağlık turizmi giderek büyüyen ve son derece büyük potansiyele sahip bir sektördür. Sağlık turizmi işletmelerinin çevrimiçi görünürlüğünü artırma ve hedef kitlelerine ulaşmasını sağlama amacıyla sağlık turizmi SEO stratejilerinden faydalanılır. Sağlık turizmi SEO stratejileri birçok farklı unsurdan oluşan kapsamlı bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bunun için hedeflenen pazara yönelik yerel SEO stratejileri geliştirmekten mobil optimizasyona ve sağlık turizmi hizmetlerini gösteren video içerikleri paylaşmaya kadar her bir adım titizlikle planlanmalı ve uygulanmalıdır. Ayrıca sağlık turizmi SEO performansı düzenli olarak izlenmeli, gerekli iyileştirmeler yapılmalıdır.
 • Doktorlar İçin SEO’nun Önemi Nedir?
  Doktorlar için SEO, dijital dünyada güçlü bir varlığa sahip olmanın ve hastalarla bağlantı kurmanın en etkili yoludur. Günümüzde sağlık sorunları hakkında bilgi edinmek ve doktorlara ulaşmak için interneti kullananların sayısı giderek artmaktadır. SEO sayesinde doktorlar potansiyel hastalarını çekebilirler. Anahtar kelime aramalarında üst sıralarda listelenmek yeni hastalara ulaşmayı sağlar. İyi bir SEO stratejisi diğer doktorlarla rekabet konusunda da avantaj sunar. Yüksek kaliteli içerikler paylaşmak, olumlu değerlendirmeler ve hasta yorumları hem hasta güvenini hem doktorun çevrimiçi itibarını pekiştirebilir.
 • Doktorlar İçin SEO Gerekli Midir?
  Doktorlar çevrimiçi varlıklarını güçlendirmek ve yeni hastalara ulaşmak için SEO’ya ihtiyaç duyarlar. Uzmanlık alanının yoğun rekabet içermesi halinde arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak için SEO stratejilerinden faydalanılabilir. Potansiyel hastaların internet aracılığıyla doktor aradığı durumlarda etkili SEO stratejileri büyük önem kazanır. Başarılı SEO stratejileri sayesinde doktorlar çevrimiçi platformlarda güvenilir bir imaj oluşturup hastalarıyla etkili bir iletişim kurabilir. Çevrimiçi itibara sahip olan doktorlar ise bu itibarı güçlendirme noktasında SEO stratejilerinden fayda sağlayabilir.
 • Klinikler için SEO Hizmetimizde Garanti Durumu Nedir?
  Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi klinikler için SEO hizmetimizde de genellikle belirli bir süre içinde sıralama ya da sonuç garantisi vermiyoruz. SEO pek çok değişkenden etkilenen son derece dinamik bir süreç olduğundan kesin bir süre içinde garantili sonuçlar vermek doğru bir yaklaşım değildir. Bu kapsamda her iş ortağımız özelinde belirlenen hedeflere ulaşmak için en etkili stratejileri geliştiriyor, belirli ölçümlerde ya da performans metriklerinde artış sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda daha yüksek trafiğe, daha iyi sıralamalara ve daha fazla dönüşüme yönelik özelleştirilmiş stratejiler ile en iyi sonuçları elde ediyoruz.
 • Doktorlar İçin SEO Hizmeti Ne Kadar Sürmektedir?
  Doktorlar için SEO hizmeti süresi; doktorun çevrimiçi varlığının mevcut durumuna, hedeflenen sonuçlara, sektörel rekabet durumuna, seçilen anahtar kelimelerin rekabet düzeyine ve bütçe gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. SEO genellikle uzun vadeli bir süreçtir ve etkili sonuçlar almak için zamana ihtiyacı vardır. Başarılı bir SEO çalışması için uzun vadeli perspektife sahip olmak gerekir. Bunun nedeni organik arama sonuçlarının zaman içerisinde oluşmasıdır. İlk sonuçlar genellikle birkaç ay içinde görülürken, daha istikrarlı ve kesin sonuçları gözlemlemek için daha uzun bir süreye gereksinim duyulabilir.
 • Doktorlar İçin SEO Çalışması Neden Gereklidir?
  Sağlık sorunları hakkında bilgi edinmek için internete başvuranların sayısındaki artış, doktorlar için SEO çalışmasını giderek daha önemli bir hale getirmektedir. Başarılı bir SEO stratejisi sayesinde doktorların çevrimiçi olarak bulunabilir olması ve yeni hastalar çekmesi sağlanabilir. Uygulanan SEO çalışmalarıyla doktorların arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması ve daha fazla görünürlük kazanması sağlanabilir. Hastalar sağlıklarıyla ilgili kararlar alırken güvenilir ve otoriter kaynaklardan faydalanır. İyi bir SEO stratejisiyle doktorların çevrimiçi itibarlarını güçlendirmek ve hasta güvenini arttırmak mümkündür.
 • Sağlık Turizmi Web Sitesi Nasıl Olmalı?
  Sağlık turizmi web sitesi güvenilir ve bilgi odaklı olmalı, kullanıcıların gereksinimlerini karşılayabilmelidir. Kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olan sağlık turizmi web sitesi hızlı yükleme süresi ile olumlu bir kullanıcı deneyimini sağlamalıdır. Mobil kullanıcı kitlesine erişebilmek için mobil uyumlu tasarım tercih edilmelidir. Sağlık turizmi web sitesinde sağlık turizmi kapsamında verilen hizmetler, tedavi seçenekleri, doktor profilleri ve hizmet detayları paylaşılmalıdır. Ayrıca ziyaretçilerin kolayca iletişime geçmesini ya da randevu almasını sağlayacak formlara yer verilmelidir. SEO uyumlu içerikler paylaşılarak web sitesinin arama motoru sıralamaları iyileştirilmelidir.