Rusça SEO

Rusça SEO Nedir?

Rusya, internet kullanımının en yaygın olduğu ülkelerden biri konumundadır. Bu durum ise şirketlerin dijitalleşme süreçlerine ilişkin yatırımlarını veya çalışmalarını artırmalarını sağlamaktadır. Dijitalleşmenin en önemli adımı ise teknik anlamda ve içerik bakımından müşteri kitlesine yönelik doyurucu bir web sitesi tasarlamaktadır. Rusça dilinde hizmet veren web sitesinin, arama motorları üzerindeki otoritesini artırmak ve dolayısıyla geniş kitlelere ulaşması için çeşitli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu işleme ise kısaca SEO adı verilmektedir. Rusça SEO çalışmaları, herhangi bir dilde yapılandan çok farksız değildir. Burada dikkat edilmesi gereken temel nokta, çalışmaların Rusya özelinde düşünülerek gerçekleştirilmesidir.

seoTop

Rusça SEO Neden İhtiyacımız Var?

Dünyanın en çok kullanılan dillerinden biri olan Rusça, bu bağlamda firmalar için büyük müşteri potansiyeli içeren dillerden birisi konumundadır. Firmalar ise dijitalleşmenin önemli bir adımı olarak web sitelerine profesyonel olarak SEO çalışması yaptırma gereksinimi duymaktadır. Rusça SEO çalışmaları ile birlikte web siteleri organik olarak trafik almakta ve sonuç olarak hedef kitleye en ekonomik şekilde ulaşabilmektedir. SEO çalışmalarına olan ihtiyaçlar arasında şüphesiz bütçe kontrolü de bulunmaktadır. Doğru ve profesyonel şekilde yapılan SEO çalışması ile reklam maliyetleri büyük oranda düşürülmekte ve bu da firmalara önemli bir kazanç olarak geri dönmektedir. Rusça dilinde hizmet veren firmalarda duyulan SEO ihtiyacı aynı zamanda bireysel olarak kurulan web siteleri için de geçerli olmaktadır.
aboutTop

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
 • rusça seo yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  Rusça SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Rusça SEO işlemleri sırasında titiz davranılması gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle işlemlere başlamadan önce bir program belirlenmeli ve buna harfiyen uyulması gerekmektedir. Bu sayede en ekonomik ve sonuç odaklı bir çalışma yürütülebilmektedir. Aksi taktirde yaşanabilecek aksaklıklarda bütün sistemi bir anda kontrol etmek çok daha zor olacaktır. Bu sebeple Rusça SEO alanında uzman ekiplerin bulunduğu profesyonel firmalarla çalışılması daha sağlıklı bir tercih olarak öne çıkmaktadır. Ancak yeterli araştırma yaptıktan sonra kişiler kendi SEO çalışmalarını da yapabilmektedir. Rusça SEO çalışmalarına ilk olarak analiz safhasından başlanmalıdır. Site genel olarak incelendikten sonra hangi alanda nasıl bir ihtiyaç olduğu tek tek not edilmelidir. Teknik olarak da gözden geçirilen sitede düzenli bir içerik planlaması yapılmalıdır. İçerik planlaması yaparken mutlaka web sitenin hizmet verdiği sektör ile ilgili anahtar kelimelere odaklanmalıdır. Anahtar kelimeler sadece jenerik kelime gruplarından değil, bağlı bulunduğu sektöre ilişkin en çok aratılan sözcüklerden oluşmalıdır. Semantik şekilde yazılan içerikler, doğru görsellerle harmanlanarak kullanıcılara sunulmalıdır. Kullanıcıların kafasını karıştıracak veya onları sıkacak içerikler, kullanıcı deneyimi açısından olumsuz sonuçlanacaktır. Bu da doğal olarak kişilerin web site üzerinde geçirdiği süreyi kısaltacaktır.

Rusça SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

Rusça SEO hizmetinin en büyük önemi, hedeflenen müşterilere en hızlı ve doğru şekilde ulaşmak olarak özetlenebilmektedir. Organik olarak arama motorlarında üst seviyeye çıkan web siteleri, otorite olarak kabul edildikleri için kullanıcılar bu siteleri güvenilir olarak düşünmektedir. Bu da ilgili firmanın veya kişinin hizmet verdiği sektördeki otoritesini artıracaktır. Bu da doğal olarak kişinin ya da firmanın kazanç sağlamasını kolaylaştıracaktır. Pazarlanan bilginin veya ürünün kullanıcılara birinci elden tanıtılması her firmanın istediği bir yöntemdir. SEO çalışmaları da bu yöntemi kolaylaştıran çalışmaları içermektedir.
aboutTop
 • rusça seo hangi sektörlerde tercih edilmelidir

  Rusça SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

  Rusça SEO çalışmaları, Rusça dilinin konuşulduğu ülkelerde veya bölgelerde aktif olan ya da olmayan tüm sektörlerde tercih edilebilmektedir. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sektör fark etmeksizin SEO çalışması yapılabilmektedir. E-ticaret sektörünün son zamanlarda ivme kazanması da bu duruma önemli derecede etki etmektedir. En doğru sonuca ulaşmak için öncelikle Rusça konuşulan bölgelerde faaliyet yürütülen sektörlerle ilgili araştırılma yapılması tavsiye edilmektedir. Örneğin faaliyet gösterilmesi planlanan sektördeki rakiplerin nasıl bir yöntem izlediği ve uyguladıkları strateji gibi bilgiler, SEO çalışmalarına büyük oranda fayda sağlamaktadır.

Rusça SEO’da İçeriğin Önemi

Rus dilinde hizmet verecek olan web sitende SEO çalışması yapılacaksa öncelik mutlaka içerik kalitesine verilmelidir. İçerik ne kadar kaliteli olursa hedeflenen kitleye ulaşmak o kadar kolaylaşacaktır. Bu doğrultuda semantik, özgün ve kullanıcı dostu içeriklerin yazılması için planlamaların da doğru yapılması gerekmektedir. Rusça SEO’da içeriklere gerekli önem verilmezse bu durum arama motorlarına yansıyacak ve dolayısıyla trafiklerde düşüş olmasına neden olacaktır. Ancak sektöre ilişkin detaylı bilgilerin özgün bir dille yazılacağı içerikler, doğrudan doğruya ilgili web sitesinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olacaktır. Bu da zaman içerisinde web sitesinin arama motoru sonuçlarında otorite olarak yer almasına sebebiyet verecektir. Google başta olmak üzere tüm arama motorları her zaman özgün ve devamlı olarak güncellenen içeriklere büyük önem vermektedir. Arama motorları, doğru ve özgün içeriklere sahip web sitelerini, SERP olarak adlandırılan arama sonuçlarında üst sıralara taşımaktadır. Bu da web sitelerinin domain değerini artırmakla birlikte yoğun bir trafik sağlamaktadır. İçerik girişlerinde unutulmaması gereken bir başka konu ise tamamen kullanıcı odaklı çalışılması gerekliliğidir. Kullanıcıları yoran ve bilgiye ulaşmalarını zorlaştıran çalışmalar genellikle arama motorları tarafından istenmeyen durumlar olarak öne çıkmaktadır. Bunun için içerik planlarken mutlaka kullanıcıları yormayan ve kaliteli vakit geçirebilmelerini sağlayan çalışmalar gerçekleştirilmelidir.
aboutTop
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!