Arapça SEO

Arapça SEO Nedir?

SEO kısaltması, Search Engine Optimization sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ve tüm Dünya genelinde yaygın şekilde uygulanan web çalışmalarıdır. Dilimizdeki karşılığı, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Anlamı ise arama motorları ve web sitelerinin daha uyumlu şekilde çalışmasıdır. Böylece sitelerin organik trafiklerinde etkili bir artış meydana gelmektedir. Bu nedenle birçok marka, rakiplerinden daha fazla öne çıkabilmek için farklı dillerde içerik girişleri ve SEO çalışmaları yürütmeyi de tercih etmektedir. Arapça, günümüzde ülkemizin birçok ithalat ve ihracat faaliyetinde konuşulan bir dildir. Aynı zamanda turizm sektörü de Arapça içeriklere sık sık yer vermektedir. Bu nedenle birçok firma, içerik girişleri sırasında Arapça dil seçeneğini ve Arapça SEO çalışmalarını da sunma taraftarıdır.

seoTop

Arapça SEO Neden İhtiyacımız Var?

Tüketim ve ticari faaliyetlerin Dünya çapında artış göstermesi, ithalat ve ihracat çalışmalarının da aynı oranda artmasında etkili olmuştur. Ülkemizde ise bu faaliyetler özellikle Yemen, Suriye, Lübnan, Mısır, Ürdün, Irak, Cezayir, Tunus, ve Fas gibi Arapça dilinin hakim olduğu ülkelerle gelişim göstermektedir. Bu ülkelerin tüm dünya ülkeleri ile ticaret yapmaya başlaması, pazardaki yerlerinin pekişmesini sağlamıştır. Türkiye ise bu noktada önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle hem ülkemizde hem de dünya genelinde Arapça konuşan kişi sayısı her geçen gün daha fazla artış göstermektedir. Arapça konuşulan ülkelerde ithalat ve ihracat çalışmalarının yürütülebilmesi için ülkemizdeki birçok firma, Arapça dil desteği hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetlerin Arapça SEO çalışmaları ile desteklenmesi hem hedef kitlenin daha da genişletilmesine hem de Arap pazarındaki rakiplere oranla daha fazla ön plana çıkma gibi avantajlar sağlamaktadır. Bu nedenle günümüzde birçok Türk girişimci, sirkülasyonu ve iş ilişkilerini geliştirmek için Arapça SEO çalışmalarından yardım almaktadır. Arapça SEO çalışmaları, pazardaki Hedef kitle ile aynı dili konuşmak, daha sağlıklı iletişim kurmak ve ticari faaliyetlerde çok daha aktif bir rol oynamak açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle Arapça dil desteği sunan ve Arap firmaları ile işbirliği kuran şirketlerin, web sitelerinde mutlaka Arapça SEO çalışmalarına yer vermeleri tavsiye edilmektedir.
aboutTop

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
 • arapça seo yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  Arapça SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Arapça SEO çalışmalarının başarılı ve etkili şekilde sonuç verebilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları ise kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir: SEO Çalışmalarının Hangi Amaçla Yapılacağının Belirlenmesi: Arapça SEO çalışmaları yalnızca satış faaliyetlerinin artması için değil aynı zamanda marka tanınırlığını; aynı zamanda marka tanınırlığının sağlanması için de uygulanmaktadır. Bu nedenle çalışmalara başlamadan öncesinde mutlaka hangi amaca uygun hizmet alınacağının belirlenmesi gerekmektedir. Ardından ise bu amaca uygun bir çalışma planının uygulanması gerekecektir. Alanında Uzman Bir Kadro ile Anlaşma Sağlanması: SEO çalışmalarının etkili bir şekilde sonuç vermesi için mutlaka alanında uzman olan ve yeterli tecrübeye sahip olan kişiler ile işbirliği kurulması gerekmektedir. SEO çalışmalarını yürütürken mutlaka alanında uzman ve gerekli tecrübeye sahip olan kişiler ile işbirliği kurulması gerekmektedir. Özellikle farklı dillerde SEO çalışmaları hizmeti sunulacaksa her iki dile de hakim olan kişilerin dikkatli bir çalışma yapması gerekecektir. Arap alfabesi, Latin alfabesinden farklı olduğu için bu durum, sözcüklerin en temel seviyelerinden itibaren geçerli olmaktadır. Doğru bir Arapça arama motoru optimizasyonunun sağlanabilmesi adına, işbirliği kurulacak kadronun hem SEO faaliyetlerinde hem de her iki dilde de uzman olması büyük bir önem taşımaktadır. Rakiplerin Değerlendirilmesi: Rakiplerin değerlendirilmesi adına yürütülen tüm analiz çalışmaları, SEO çalışmalarının sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Çünkü bu analizler, sektörde ön planda olan firmaların özelliklerini incelemek için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Rakip değerlendirilmesinin yapılması, SEO çalışmalarının hangi strateji ile uygulanacağının belirlenmesinde de önemli bir yer tutmaktadır. Arapça SEO çalışmaları sırasında dikkat edilmesi gereken en temel noktalardan bir diğeri ise doğru sözcük seçiminin yapılabilmesidir. Sözcüklerin doğru şekilde yazılması ve anlama uygun şekilde kullanılması, arama hacimlerinin artış göstermesinde etkili olmaktadır. Bu nedenle firmaların, mutlaka Arapça ve Türkçe dillerinde uzman bir kadro ile işbirliği kurmaları gerekmektedir.

Arapça SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

Arapça SEO hizmetleri, firmaların tanınırlığı ve ticari faaliyetlerinin artış göstermesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle Arap firmalar ile ticaret yapan ya da Arap pazarını hedef kitle olarak gören firmaların, web siteleri üzerinde mutlaka Arapça dil desteği sunmaları gerekmektedir. Tüm bu globalleşme sürecinin etkili şekilde yürütülmesi ve rekabette öne geçilmesi içinse Arapça SEO çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır.
aboutTop
 • arapça seo hangi sektorlerde tercih edilmelidir

  Arapça SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

  Arapça SEO çalışmaları günümüzde birçok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Bu sektörler ise kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir: Emlak sektörü, İnşaat sektörü, Kozmetik sektörü, İlaç sektörü, Turizm sektörü, e-ticaret sektörü, Sağlık sektörüdür. Arapça SEO çalışmalarının yürütüldüğü sektörler arasında mobilya ve gıda işletmeleri de yer almaktadır. Arapça dil desteği sunulan ve Arap halkı ile ticari anlaşmalar yürüten tüm sektörlerde bu hizmetlerden yardım alınması gerekmektedir.

Arapça SEO’da İçeriğin Önemi

SEO çalışmaları yürütülürken sektörde en sık kullanılan anahtar kelimelerin belirlenmesi ve bu kelimelerin arama hacimlerinin analiz edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü bu analizlerin yapılması, rakiplerden öne çıkmak adına hangi arama kelimelerinin kullanılacağını net bir şekilde belirlemiş olmaktadır. Aynı zamanda Arapça içeriklerde yer verilmesi gereken başlıkların netlik kazanması adına da büyük bir önem taşımaktadır. Bu sözcüklerin kullanılabileceği alanlar ise içeriklerdir. Bu nedenle Arapça SEO çalışmaları yürütülürken arama hacmi yüksek olan konularda içerikler hazırlanmalıdır.
aboutTop
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!