Web Yazılım

İnternet kullanımı insanların işlerini kolaylaştırmak, şirketlerin operasyonel süreçlerinde etkili çözümler sunmak ve yeni iş fikirleri oluşturmak için web tabanlı yazılım olarak adlandırılan ürünler kullanılır. İnternet kullanımının artmasıyla birlikte bu yazılımlara olan rağbet her geçen gün daha çok artmaktadır. Bu yazılımlar mobil cihazlarda ya da bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabildiklerinden dolayı şirketler tarafından çok tercih edilirler. Bir web tarayıcıda rahatlıkla çalışan, şirketlerin farklı departmanlarının etkili bir şekilde birlikte hareket etmesini sağlayan web tabanlı yazılımlar akla gelebilecek her alanda rahatlık sunan çözümlerdir.

Web yazılım, web sitesinin görünen kısmı olan tasarımların, logoların ve içeriklerin dışındaki görünmeyen arka kısım olarak tanımlanabilir. Web yazılım aslında kullanıcılar tarafından gözle görülür bir şekilde fark edilmese de arka planda sistemin beyni görevini üstlenir. Yazılım sayesinde internet kullanıcıları güvenli bir kullanım ve gezinti imkanını elde ederler. Web sitelerinin eğlence, gezinti gibi kullanım amaçlarının zaman içinde e-ticaret ve benzeri şekillere dönüşmesi güvenilir web yazılım hizmetlerine duyulan gereksinimi artırmıştır. Web siteleri önceden yalnızca basit paylaşımlar yapılması ve bilgi verilmesi amacıyla kullanılmakla birlikte günümüzde özellikle e-ticaretin yaygınlaşması sonucu çetin bir rekabet ortamı meydana gelmiştir. Bunun sonucunda firmaların en önemli önceliği müşteri memnuniyeti ve pazarlama konusunda etkili ve güvenilir yöntemler geliştirmek olmuştur. Satış pazarlama ve müşteri nezdinde güvenilirlik ile ilgili yapılan analizlerin verdiği sonuç, kaliteli ve güvenilir web yazılımının çok önemli olduğu yönündedir.

seoTop

Web yazılımları iş performansının verimliliği açısından son derece etkili altyapılar olarak kabul edilirler. Web yazılımları sayesinde şirket performanslarının ve niteliğinin artırılması yoluyla hem zamandan hem maliyetten tasarruf edilmesi mümkündür. Web yazılım projeleri arasında; CRM yazılımı, ERP yazılımı, web sitesi yönetim paneli, ilan ve portal siteleri, ajans programları yazılımı, SMS sistemi, özel web site yazılımları sayılabilir.

Web Yazılım Nedir?

Yalnızca bir internet bağlantısı ve bir web tarayıcısıyla erişilebilen yazılımlara web yazılım ya da web tabanlı yazılım adı verilir. Genellikle "bulut tabanlı yazılım" olarak adlandırılan web tabanlı yazılımlar yalnızca internet bağlantısı gerektirdiğinden yaygın olarak kullanılmaktadır. Web yazılım, standart mühendislik süreçlerinden ziyade tarayıcıyla etkileşime daha fazla odaklanır. Web uygulaması geliştirme vakalarının çoğu, sorunu tanımlamayı, çözümün modelini oluşturmayı, kullanıcılarla etkileşim kurmayı, bir çerçeve benimsemeyi/bir araç seçmeyi ve son olarak web uygulamasını oluşturmayı ve test etmeyi içerir.

Web yazılım, verileri depolayan (Veritabanı, Dosyalar) ve işleyen (CRUD) web teknolojileri (HTML, CSS, JS) ile oluşturulmuş etkileşimli bir bilgisayar programıdır ve İnternet üzerinden görevleri gerçekleştirmek için kullanılır. CRUD popüler bir kısaltmadır ve web uygulaması geliştirmenin merkezinde yer alır. Oluştur, Oku, Güncelle ve Sil anlamına gelir. Web uygulamalarına Google Chrome gibi bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilir ve genellikle bir oturum açma/kaydolma mekanizması içerir.

Web uygulamalarıyla web siteleri arasındaki emel fark, her biri ile nasıl etkileşimde bulunulduğudur. Web uygulamaları girdileriyle tanımlanır; bir web uygulamasında veri oluşturulur, okunur, güncellenir ve silinir. Web siteleri çıktılarıyla tanımlanır; web sitelerinde haberler, pazarlama bilgileri ve SSS'ler okunur.

Aşamalı web uygulamaları, yerel uygulamalar gibi davranan ve genellikle onlardan daha iyi performans gösteren daha yeni bir web uygulaması türüdür. Bunlar, biraz farklı bir metodoloji izleyen ve hizmet çalışanları, bildirimler, anında iletme bildirimleri gibi ek bir dizi teknolojiyi içeren web uygulamalarıdır. Aşamalı web uygulamaları cihazınıza indirilebilir ve ana ekranınızda saklanarak erişilebilir ve web uygulamalarının aksine çevrimdışı olarak erişilebilir ve kullanılabilirler.

  • homeWhy
  • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!