SEO Danışmanı

SEO Nedir?

SEO, (Search Engine Optimization) Türkçede arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. Arama motoru optimizasyonu internet siteleri arama motorlarında üst sıralara taşıyabilmek için yapılan çalışmalara denir. SEO, internet siteleri arama motoru kriterlerine uyumlu hale getirerek, hedeflenen kelimelerde üst sıralara çıkmasını sağlanmaktadır. Arama motorları verdiği kriterlere uygun çalışmalar sürdüren her site, sonunda istediği başarıyı yakalayabilmektedir. SEO konusunda başarılı olmak için, SEO kriterlerini iyi bilmek gerekir. SEO tarafında yeterince bilgiye sahip olmadığınız durumlarda SEO danışmanlarından yardım almanız en iyi tercihlerden birisi olacaktır.

seo danışmanı seo nedir

İstanbul SEO Danışmanlığı Nedir?

İnternet sitenin, site içi ve dışı SEO süreçlerini yakından takip ederek, gerekli düzenlemeler için bilgilendirme yapan kurum olarak tanımlanabilir. SEO danışmanlığı hizmeti aldığınız süre boyunca sitenizin eksik yönleri tespit edilerek, gerekli düzenlemeler yapılır. Rakipler analiz edilerek arama motorlarında neden geride kaldığınız bulunur ve buna göre optimize çalışmalarına başlanır. Doğru bir SEO çalışması ile verdiğiniz hizmeti potansiyel müşterilerinize olabildiğince hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Hizmet vermeyen bir site olsanız bile marka değerinizi SEO çalışmaları ile arttırabilir ve bu sayede otoriter bir site olabilirsiniz.

 • istanbul seo danışmanlığı nedir
 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
ADIM ADIM BAŞARI

SEO Danışmanlığı Süresince Neler Yapıyoruz?!

SEO çalışmaları site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılır. Site içi SEO, internet sitenizin tasarımı, hızı, yazılımı ve içerikleri hakkında düzenlemeleri içerir. Site dışı SEO ise site dışından sitenize gelen linkler sayesinde ziyaretçi gelmesini sağlayan çalışmalara denir. SEO danışmanlığı hizmeti almaya karar verdiğinizde çeşitli araçlar ile sitenizin kapsamlı analizi çıkartılır. Çıkartılan kapsamlı analiz sayesinde sitenizde yaptığınız hatalar, yanlış işlemler tespit edilir. Tespit işlemi sonrasında ne tür düzenlemeler yapılacağına karar verilerek, gerekli düzenleme işlemlerine başlanır.

 • Teknik Optimizasyon
 • Site İçi Analiz
 • Rakip Analizi
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • İçerik Optimizasyon Analiz
 • Backlink Operasyonu Analizi
 • Teknik Optimizasyon

  Simur Digital olarak hizmet verdiğimiz markaların SEO çalışmalarına, sitelerinin mevcut durumunu anlayabilmek için teknik anlamda analiz etmekteyiz. Teknik analiz sürecinde sitenizin tüm sayfaları kontrol edilir. SEO açısından neyi yanlış yaptığınızdan çok sitenizin neden arama motorlarında geri kaldığını bu analizlerde öğrenmekteyiz. Teknik optimizasyon çalışmamız, sitenize yapacağımız çalışmaları tespit etmek için yaptığımız genel işlemlerden birisidir.
  textContent
 • Site İçi Analiz

  Site içi analiz bölümümüzde, siteniz içerisinde yapılan bütün hataları düzelterek, kullanıcı deneyimine uygun bir hale getirmekteyiz. Arama motoru botları sitenizi daha iyi tarayabilmesi için gerekli olan bütün düzenlemeleri site içi analiz aşamamızda halletmekteyiz. Hedef kitlenizin sitenizde daha rahat gezebilmesi ve istediği bilgileri bulabilmesi arama motorları için çok önemlidir. Site içi analizimiz sayesinde potansiyel hedef kitleniz, sadık birer müşteriye dönüşecek ve bu sayede bir ürün veya hizmet aldıklarında ilk olarak sizleri tercih edecektir.
  seo-danismani-site-ici-analiz
 • Rakip Analizi

  SEO çalışmalarına başlamadan önce rakiplerin tanınması gerekir. Rakip siteler bilindiği üzere organik sonuçlarda sizlerle rekabet edecek olan sitelerdir. Rakip analizi yaparak, sitenizin rakip sitelerden neden geri kaldığını görebilmek için rekabet analizinin yapılması gerekmektedir. Rakip analizimiz, rakiplerinizin hangi içeriklerden trafik aldığını ve neler yaptığını görebilmek için yapılan çalışmamızdır. Rakiplerinizin SEO çalışmaları hakkında bilgi edinebileceğimiz yegane aşama, rakip analizidir. Bu aşamada kullandığımız araçlar sayesinde rakiplerinizin sektörde neler yaptığını net bir şekilde görebilmekteyiz. İçerik girme sıklıklarından, trafik eğilimlerine kadar birçok bilgiyi rakip analizi sayesinde edinebilmekteyiz.
  seo-danismani-rakip-analizi
 • Anahtar Kelime Analizleri

  Teknik analizler tamamlandıktan sonra, hizmet verdiğimiz markaların hedefledikleri anahtar kelimeleri ele alarak, kapsamlı analiz sürecimize başlarız. Bu bölümde marka tarafından bizlere verilen anahtar kelime gruplarının, markanın sektörüne ne kadar uygun olduğunu kontrol edilir. Anahtar kelimelerin rekabet durumu ve aylık aranma hacmi kontrol ettikten sonra markanıza bilgilendirme yaparak, anahtar kelimeleri listemize ekleriz. Anahtar kelimeleri eklediğimiz listede, kelimelerin rekabet durumu, ne kadar trafik alabileceğiniz, ne kadar sürede hedefe ulaşabilir gibi detaylandırmalar gerçekleştirilir.
  seo-danismani-anahtar-kelime-analizleri
 • İçerik Optimizasyon Analiz

  Hazırladığımız anahtar kelime listesine dayanarak, hangi içeriklerin SEO çalışmalarımızda kullanılcağını bu aşamada belirleriz. İçerik optimizasyonu sadece belirlenen anahtar kelime grupları çevresinde yapılmamaktadır. Sitenizde bulunan eski içeriklerinizin kontrolleri gerçekleştirilerek, kalitesiz kullanıcıya fayda sağlamayan içerikler düzenlenir. Markanızın kullanıcılara sağladığı faydayı en üste çekerek, ortalama konumlarında artış yaşamaktayız. Belirlenen anahtar kelime listemizde yazılacak olan içerikler için, alt başlıkları ve kaç kelime yazılacağı hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak, ilgili içeriğin kaliteli bir şekilde yazılması sağlanır. Bu sayede hem internet sitenizde bulunan içeriklerin düzenlenmesi yapılır hem de yeni yazılacak içeriklerin SEO uyumlu olması sağlanır.
  seo-danismani-icerik-optimizasyon-analiz
 • Backlink Operasyonu Analizi

  Backlink yani site dışı SEO çalışmalarına başlamadan önce site içi SEO çalışmaları tamamlanır. On-Page SEO hataları düzenlenip içerik girişi sağlanır. Site içi SEO çalışmalarımız yine aynı şekilde devam ederken, siteniz için backlink kaynakları araştırılır. Rakiplerinizde bulunan backlink kaynakları tespit edilerek, sitenize uygun olup olmadığı kontrol edilir. Sitenize alacağımız backlinklerin, ne zaman başlayacağı, ne sıklıkta alınacağı ve nereden alınacağını analizimiz sonrasında hazırlanır. Backlink çalışmalarımız, temel olarak her siteden alın mantığına ters olarak, sadece sitenizin kategorisine ve sektörüne uygun yerlerden almayı tercih etmektedir.
  seo-danismani-backlink-operasyonu-analizi
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!