Seo Firması

SEO Firması Nedir?

SEO, “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan, arama motoru optimizasyonu olarak bilinen, internet siteleri arama motorlarında üst sıralara taşıyan dijital pazarlama kanalıdır. SEO, diğer dijital pazarlama kanallarına göre daha düşük bütçelerle yapılan ve daha iyi performans sergileyen nadir kanallardan birisidir. SEO firmaları, SEO konusunda markalara hizmet veren kurumsal kişilikler olarak bilinir. Markaların internet ortamında ki hedefleri doğrultusunda işlemler yaparak, markaları başarıya ulaştırmakla yükümlüdür. SEO her ne kadar zor bir çalışma türü olsa da SEO firmaları veya bilirkişiler tarafından yapılarak, markaları başarıya ulaştırabilmektedir. SEO firmaları, internet sitenizin arama motorlarında sergilediği performansı analiz ederek rakiplerden neden geride kaldığını, eksik ve hataları yönlerini tespit etmektedir. Tespit sonrasında çıkan rapora ışığında yol haritasının çizilmesi ve gerekli aksiyonların alınması tamamen SEO firması tarafından yapılmak zorundadır. Sitenizin arama motorlarında sergilediği performans artışı SEO çalışmalarından ve SEO firmalarının işini doğru yapmasından geçmektedir. Doğru SEO firmasını bularak, markanızın arama motorlarında özellikle google’da üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

seo firması nedir

SEO Firması Ne İş Yapar?

SEO Firmaları, dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte karşımıza çıkan ve çıkmaya devam eden, ajanslardır. SEO, herkesin bildiği üzere internet siteleri optimize ederek, arama motorlarında üst sıralara çıkaran bir çalışma dalıdır. Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak tamamıyla SEO çalışmalarının doğru yapılmasından geçmektedir. Markalar, arama motorlarında daha fazla ürün veya hizmet satmak istemeleri onları SEO firmalarına yönlendirmektedir. SEO firmaları, içerisinde SEO uzmanlarından tasarımcılara kadar birçok konuda uzman ekibiyle işlere koyulmaktadır. Bu nedenle markalar SEO çalışmalarını bilirkişilere teslim etmektedirler. Kurumsal firmaların, internet siteleri için dışarıdan aldığı danışmanlık, markaları arama motorlarında üst sıralara taşıyan danışmanlık firmalarıdır. SEO çalışmalarının birçok alt dalı olduğundan, normal site yöneticiliği gibi gözükse de aslında çok farklı işlemlerin yapılmasından dolayı SEO danışmanlığı SEO firmalarından alınmalıdır. SEO firmaları markanızın arama motorlarında özellikle Google’da daha iyi performans sergilemesi için optimize etmektedir. Optimize süreci 4-6 ay arası sürse de bazı durumlarda bu süreç uzayabilmektedir. SEO konusunda başarısı olan SEO firmaları ile çalışmanız, sizleri arama motorlarında başarıya ulaştıracaktır.

 • homeWhy
 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000

Simur Digital SEO Yol Haritası

Simur Digital SEO firması olarak, markanızın arama motorlarında istediği başarıyı yakalayabilmesi firmamız için çok önem arz etmektedir. SEO tarafında anlaşma sağlamamız durumunda markanızın arama motorlarında sergilediği performans analiz edilerek, yapılan yanlış ve hataları çalışmalar tespit edilir. Sitenizin, rakiplerinizden neden geride kaldığı ve nasıl üst sıralara geleceği hakkında çalışmamız, analiz sürecimizde karşımıza çıkmaktadır. SEO konusunda adım adım neler yaptığımızı genel olarak anlamak adına SEO yol haritamızı okumanızı öneririz.

 • SEO Analizleri
 • Rakip Analizleri
 • Anahtar Kelime Analizi
 • İçerik Analizleri
 • Backlink Analiz
 • SEO Analizleri

  Sitenizle çalışmaya başlamadan önce sitenizin SEO konusunda analizleri gerçekleştirilir. SEO tarafından yapılan eski çalışmalar kontrol edilir. Sitenizde yaptığınız işlemlerin neredeyse hepsi SEO analiz sürecimizde tespit edilmektedir. Sitenizin yol haritası tam olarak SEO analiz sürecimiz sonrasında oluşmaktadır. Sitenizin Google, Bing, Yandex gibi büyük arama motorlarında bulunan sıralamalarını üst sıralara taşımak için yapacağımız işlemleri analiz sürecimizde karar vermekteyiz. Analizlerimiz siteniz için belirli aralıklarla sürse de kapsamlı olarak bütün çalışmalarımızı burada belirleriz.
  textContent
 • Rakip Analizleri

  Rakip analizlerimiz, SEO analiz sürecimizde hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alan siteler olarak tespit edilir. Rakip analizlerimiz, rakiplerinizin yaptığı SEO çalışmalarından kullandığı anahtar kelimelere kadar birçok bilgiyi rakip analiz sürecimizde tespit etmekteyiz. Tespit edilen bütün bilgiler, SEO yol haritamıza eklenerek yapılacak çalışmalara karar verilemtekdir. Markanızın rakiplerinizden neden geride kaldığını temelde bu analizimiz sonucunda anlamaktayız. Rakiplerinizin neler yaptığınız anlayarak, markanız için daha iyi işler ortaya koymaktayız. Bu sayede siteniz rakiplerinize göre daha kaliteli ve otoriter bir hale gelerek, daha iyi performans sergilemeye başlamaktadır.
  textContent
 • Anahtar Kelime Analizi

  Sitenizde kullanmakta olduğunuz anahtar kelimeleriniz bu aşamada kontrol ederek, ayrıştırmaktayız. Markanıza zarar verebilecek, aranma hacmi olmayan ve kullanıcıya faydası olmayan anahtar kelimeler tespit ederek gerekli düzenlemeleri yapmaktayız. Düzenlemeler projenizin hedefleri doğrultusunda yapılarak gerçekleştirilmektedir. Sitenizde bulunan anahtar kelimeler için gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra markanızın hedefleri doğrultusunda yeni anahtar kelime listesi hazırlamaktayız. Anahtar kelime listemiz, markanızın arama motorlarında daha iyi performans sergilemesi için seçilerek listeye eklenmektedir. Long tail, hizmet ve blog anahtar kelimeleri gibi gruplara ayırarak, öncelik vereceğimiz anahtar kelimeler belirlenir ve yazılması için yazarlarımıza iletilir.
  textContent
 • İçerik Analizleri

  İçerik analizimiz genellikle sitenizde bulunan içerikler ve yeni yazılacak içeriklerle alakalıdır. Sitenizde bulunan içeriklerin kalitesi, kullanıcıya sağladığı fayda tamamen bu sürecimizde ortaya çıkmaktadır. Sitenizde eksik, hatalı ve SEO uyumsuz olarak yazılan içerikler silinerek veya düzenlenerek SEO uyumlu hale getirilmektedir. Bu sayede arama sonuçlarında sergiledikleri ortalama performans artış göstermektedir. Bir önceki anahtar kelime analizimizde belirlenen kelimeler, içerik analizi sürecimizde SEO uyumlu olarak yazılmaktadır. Yazılan içerikleriniz listemizde belirlediğimiz öncelik verdiğimiz sıralamaya göre sitenize girilmektedir. Bu sayede hedeflenen anahtar kelimeler öncelikli olarak girilerek, daha kısa zamanda başarı yakalanması sağlanır.
  textContent
 • Backlink Analiz

  Sitenizin arama sonuç sayfasında bulunan bütün anahtar kelimelerine etki eden backlink analizimiz markanız için çok önemlidir. Rakiplerinizin kullandığı bağlantılardan, sektörel bağlantılara kadar hepsi bu çalışma sürecimizde ortaya çıkmaktadır. Siteniz için aldığımız bağlantılar, sitenizin performansına direkt olarak etki edebilecek bağlantılar olmasını sağlamaktayız. Markanıza uygun, kaliteli, otoriter bağlantıları sitenize alarak, sıralamalarınızı ve organik trafiğinizi yükseltmekteyiz.
  textContent
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!