Mobil Yazılım

Günümüz teknolojisinin geldiği nokta sonucunda mobil uygulama kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Mobil uygulamalar her tür talebin karşılanmasında hızlı ve pratik olmalarıyla ön plana çıkarlar. Böylece zamandan tasarruf etme imkanı verirler. Mobil yazılımlar olmadan mobil cihazların yani cep telefonlarının ve tabletlerin kullanılması mümkün değildir. Bu nedenle son derece önemli olan mobil yazılımlarda dikkat edilmesi gereken noktaların başında mobil cihazın işletim sistemiyle uygunluk gelir. iOs, Android ve Windows tabanlı işletim sistemlerine özel mobil yazılım üretilmesinin nedeni budur. Teknolojiden yararlanılarak her tür yazılımın mobile uygun hale getirilmesi mümkündür. Bunun sonucunda ilgili mobil yazılımlar kullanılarak cep telefonları ve tabletler üzerinden istenilen işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar mobil yazılımların sağladığı avantajlardan yararlanarak web sitelerine arama motorlarından girmek yerine doğrudan ulaşma ve daha hızlı bir şekilde işlem yapma imkanına kavuşurlar.

Markalar ve işletmeler nezdinde bir değerlendirme yapıldığında web sitelerine oranlar mobil uygulamalar sayesinde müşterilerine bir tık daha yakın oldukları görülebilir. Bunun doğal bir sonucu olarak markaların ve işletmelerin mobil dünyaya yaptıkları yatırımda büyük bir artış vardır. Bunun nedeni markaların ve işletmelerin hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun müşterilerine daha iyi hizmet sunmak ve sektörlerinde farklılık yaratarak rakipleri arasından sıyrılmak istemeleridir. Sağladığı tüm avantajlar sayesinde mobil uygulamalar, marka ve işletmelerin web sitelerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını ve mobil yazılım bildirimleri sayesinde daha fazla kişinin markadan haberdar olmasını mümkün kılar.

seoTop

Mobil Yazılım Nedir?

Mobil yazılım; mobil cihazlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış yazılım veya bilgisayar programı olarak tanımlanabilir. Mobil yazılım sıklıkla kullanıcılara PC'lerde erişilenlere benzer hizmetler sağlamaya hizmet eder. Mobil yazılım sayesinde Android, IOS ve Windows Phone işletim sistemli mobil cihazlarda kullanıcılar işlemlerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Mobil yazılımlar hayatın her alanında kullanılmaktadır. Mobil cihazlarda çalışan tüm uygulamalar mobil yazılımlar sayesinde geliştirilmekte olup uygun mobil yazılımlar ile tüm mobil cihazların çalıştırılması mümkündür.

İnternet kullanıcıları normal şartlar altında herhangi bir web sitesine ya da hizmete ulaşmak için arama motorlarından yararlanırlar. Bu sayede istedikleri web sitelerine ve işletmelere erişim sağlarlar. Bununla birlikte mobil yazılımlar sayesinde arama motorları olmadan web sitelerine hızlı ve pratik bir şekilde erişme imkanına sahip olurlar.

Mobil cihaz kullanımı her geçen gün arttığından işletmelerin mobil yazılımlara yönelik yaptıkları yatırımlar her geçen gün artmaktadır. İşletmeler mobil yazılımlar sayesinde hedef kitlelerine son derece kolay bir şekilde erişme imkanına sahip olmaktadır. Mobil yazılımların erişilebilirlik kazanması sayesinde kaliteli ve kullanıcı odaklı uygulamalara sahip olma imkanı vardır. Bunun sağlanabilmesi için temel koşul, doğru yazılım sistemine ve bu yazılım sistemine uygun bir mobil uygulamaya sahip olmaktır. Bu aşamada önemli olan istenilen amaca uygun olarak hazırlanmış mobil yazılımın kullanılan cihazın işletim sistemi ile eşleşmesini sağlamaktır.

 • homeWhy
 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Mobil Yazılım Avantajları Nelerdir?

Mobil yazılımlar işletmelerin ve kişilerin ihtiyaçları ile uyumlu olacak şekilde sınırsız çeşitliliğe sahiptir. Artan kullanıcı deneyimi ihtiyaçların mobile doğru evrimleşmesini sağlayan en temel etkendir. Bu nedenle işletmeler de işletmelerin hedef kitleleri de internet kullanım amaçlarını daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan araçlara yönelmektedir. Bu ihtiyacı karşılama noktasında ön planda olan ise mobil yazılımdır. Hangi sektörde faaliyet gösterildiği fark etmeksizin günümüzde hemen hemen tüm işletmeler pazarlarındaki fiziksel faaliyetlerini mobil uygulama ile destekleyerek avantajlı konuma gelirler. İşletmelerin çalışmalarını sahada sürdürmesi, iş ortakları ve rakiplerle iletişimin sağlanması noktasında da mobil yazılım süreçleri kolaylaştırmaktadır.

İşletmeler web sielerini ya da satış odaklı faaliyetlerini mobil cihazlardan kolayca ulaşılabilecek platformlara taşıyınca hedef kitlelerine çok daha kısa yoldan, kolay ve doğru bir şekilde erişme avantajına sahip olurlar. Mobil uygulamalar işletmeler açısından hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını daha kolay ve net bir şekilde tespit etme imkanı sunar. Bu aynı zamanda satış ve pazarlama tekniklerini, tanınırlığı ve verimliliği artıracak şekilde yönlendirme konusunda da bir avantaj olarak kabul edilir. İşletmeler mobil yazılım sayesinde bilgi paylaşım temelli ürün, hizmet ve işletme içi faaliyetlerini yönlendirip paylaşabilirler. ERP, CRM gibi yönetim ve takip fonksiyonlarına mobil cihazlardan ulaşarak, yerden ve zamandan bağımsız ve kesintisiz bir şekilde iş akışlarını sürdürebilirler. Kullanıcıların ürün ve hizmetlere mobil uygulama üzerinden ulaşması, yüksek kalitede kullanıcı deneyimi sağlanması anlamına gelir ve kullanıcı davranışlarının satışa dönüşmesinde önemli bir rol oynar. Müşteriler her an her yerden ulaşabilecekleri markaları ve işletmeleri rakipleri karşısında tercih etmeye eğilimlidirler.

 • textContent
  DAHA FAZLA KAZANIN

  Mobil Yazılım Firması Nasıl Seçilir?

  Mobil yazılım firması seçilirken temel kriter firmanın profesyonel ve kaliteli hizmet sunması olmalıdır. Gerek kurumsal gerek bireysel ihtiyaçlar için mobil yazılım ihtiyacı teknolojiyi yakından izleyen ve başarılı bir şekilde uygulayan mobil yazılım firmalarından alınmalıdır. Seçilen firma ihtiyacı ve beklenileni doğru bir şekilde anlamalı, mobil yazılımı doğru ve eksiksiz bir şekilde ortaya çıkarabilmek için hızlı ve özverili bir çalışma performansı sergilemelidir. Bu nedenle mobil yazılım firması seçimi sırasında çalışılacak firma titizlikle araştırılmalı, firmanın sunduğu hizmetler değerlendirilmeli ve referansları mutlaka incelenmelidir. Bunun sonucunda hızlı, kaliteli, profesyonel ve markanın imajını en iyi şekilde yansıtacak ve isteklerini en iyi şekilde karşılayacak firmalarla çalışılması tercih edilmelidir.

 • Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!

  Bizi yakından tanıyın
  whySeo

  SEO teklifi alın!

  Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!