İspanyolca SEO

İspanyolca SEO Nedir?

Romen dilleri arasında yer alan ve en yaygın şekilde konuşulan 4. dil olan İspanyolca, dünya çapında en çok resmi dil olarak kabul edilmiş lisandır. Bu nedenle İspanyolca kullanımı, her kıtada ve ülkede önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle tüketim pazarının büyük bir yer tuttuğu Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce’nin hemen ardından en yaygın konuşulan dilin İspanyolca olması, dünya çapındaki ticari faaliyetlerde de sıkça tercih edilmesinde etkili olmaktadır. İspanyolca SEO çalışmaları ile ülkemizdeki girişimcilerin, İspanyolca konuşulan lokasyonlardaki ticari faaliyetlerin artırmaları mümkün hale gelmektedir. Bu durum ise rekabet pazarında öne geçmek için hayli avantajlı bir konum sağlamaktadır. Bu nedenle ithalat ve ihracat yapan firmaların mutlaka İspanyolca SEO çalışmaları yapmaları tavsiye edilmektedir.

seoTop

İspanyolca SEO Neden İhtiyacımız Var?

İspanyolca, tüketim faaliyetlerinin en hızlı olduğu ülkelerin başında gelen Amerika Birleşik Devletleri’nde en sık kullanılan 2. dildir. Tüm dünya çapında ise en çok konuşulan 4. dil olarak bilinmektedir. Bu nedenle İspanyolca konuşan kişiler ve firmalar ile yapılan ticari faaliyetlerin oranı hayli yüksektir. Ülkemizde, dijital platformlar üzerinden tanıtım ve satış yapılabilmesi adına web siteleri üzerinden İspanyolca dil seçeneği sunulmaktadır. Ancak bu uygulamanın yapılması yeterli bir adım değildir. Çünkü İspanyolca içeriklerin, belirlenen bölgede ve hedef kitlede ön plana çıkabilmesi için; tıpkı Türkçe sayfalarda olduğu gibi çeşitli web çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar arasında en hızlı ve en kesin çözümleri sunan metod ise İspanyolca SEO uygulamalarının yürütülmesidir.
aboutTop

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
 • neden seo ihtiyacınız var

  İspanyolca SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İspanyolca SEO çalışmaları yaparken başarıya ulaşabilmek adına dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise kısaca şu şekilde açıklanabilmektedir: Bölgeye Uygun Optimizasyon Yapılması: İspanyolca SEO çalışmaları yaparken mevcut konuma değil, ulaşılması planlanan bölgeye uygun olacak şekilde optimizasyon çalışmalarının yürütülmesi gerekmektedir. Kullanılan arama motoru her iki bölgede aynı olsa da kullanıcıların konu hakkında sık yaptıkları sorgular değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle hedef bölgenin göz önünde bulundurulması büyük bir önem taşımaktadır. Arama Hacmi Analizi: İspanyolca SEO çalışmaları yapmadan öncesinde mutlaka anahtar kelimelerin ve arama hacimlerinin analiz edilmesi gerekmektedir. Bu sayede içeriklerin en kısa sürede üst sıralara çıkması ve marka tanınırlığının daha fazla kişiye ulaşması için, doğru anahtar kelimelerin yeterli sayıda kullanılması gerekmektedir. Arama hacmi yüksek olan sözcükler ne kadar doğru oranda kullanılırsa, SEO çalışmalarından alınacak sonuç da o kadar başarılı olmaktadır. Rakip Firmaların Değerlendirilmesi: İspanyolca konuşulan bölgeleri kapsayacak SEO çalışmalarına başlamadan öncesinde, mutlaka rakip firmaların analiz edilmesi gerekmektedir. Bu sayede firmaların avantajlı ve dezavantajlı oldukları noktaların tespit edilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu durum, SEO planlaması yaparken stratejik bir çalışma yürütülmesinde oldukça önem taşımaktadır. İspanyolca SEO çalışmalarına başlamadan öncesinde mutlaka hedeflerin belirlenmesi gerekmektedir. Çalışmaların hangi amaca yönelik olacağı, ulaşılmak istenen müşteri kitlesinin ortak özellikleri ve tanınmak istenen bölgeye yönelik web analizleri belirlendikten sonrasında çalışmaların başlatılması tavsiye edilmektedir.

İspanyolca SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

İspanyolca SEO çalışmaları, ithalat ve ihracat yapan tüm firmalara çeşitli avantajlar sunmaktadır. Özellikle markanın İspanyolca konuşulan bölgelerde tanınması, bu avantajların başında gelmektedir. Çünkü bu sayede müşteri kitlesinin genişletilmesi, markanın güvenilir ve profesyonel bir imaj oluşturması, ihracat çalışmalarının hız kazanması, firmanın büyümesi ve kazancın artması gibi amaçlara ulaşmak mümkün bir hal almaktadır. İspanyolca CEO çalışmaları yürüten firmalar, çoklu dil hizmetlerinin sunulduğu web siteleri üzerinden daha fazla bölgeye ve kişiye erişim sağlayabilmektedir. Bu durum ise globalleşme alanında büyük bir adım atılmasına imkan tanımaktadır. Bu nedenle İspanyolca SEO çalışmalarının, ithalat ve ihracat yapan tüm firmalar tarafından uygulanması tavsiye edilmektedir.
aboutTop
 • neden seo ihtiyacınız var

  İspanyolca SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

  İspanyolca SEO çalışmaları, dünya çapında birçok farklı sektörde tercih edilmektedir. Ülkemizde ise ihracatın sık yapıldığı ürünler başta olmak üzere, çok sayıda mal ve hizmetin tanıtımı için uygulanmaktadır. İspanyolca SEO çalışmalarının en sık kullanıldığı sektörleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür: Mineral yakıtlar ve yağların üretimini/ satışını gerçekleştiren firmalar, Konfeksiyon ve tekstil sektörleri, Otomotiv ve makine sektörü, Otomobil ve motorlu taşıt sektörü, Giyim ve aksesuar sektörleri, Yük taşımaya uygun araçların üretimini/ satışlarını yapan firmalardır. İspanyolca, dünya genelinde yaygın şekilde kullanılan bir dildir. Bu nedenle İspanyolca SEO çalışmalarının profesyonel şekilde yapılması, tüm dünya çapında tanınırlık sağlamak ve ticari faaliyetler göstermek açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İspanyolca SEO’da İçeriğin Önemi

İspanyolca SEO çalışmalarının yürütülebilmesi için en önemli unsur, içeriklerdir. Web sitelerinde etkileyici, ilgi çekici, merak uyandıran, akıcı, bilgi verici ve güven sağlayan içeriklerin oluşturulması; firmalar açısından en çok avantaj sağlayan etmendir. Aynı zamanda bu içeriklerde arama motoru ile optimizasyonu sağlayacak sözcüklerin ya da görsellerin kullanılması da SEO çalışmalarının çok daha kısa sürede sonuç vermesi konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle hangi sektörde olursa olsun, İspanyolca SEO çalışmalarını yürütürken dikkat edilmesi gereken ilk nokta her zaman için içerik kalitesidir.
aboutTop
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!