Fransızca SEO

Fransızca SEO Nedir?

SEO çalışmaları, web sitelerinin arama motorları ile optimize edilmesi ve uygun şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Bu nedenle dijital dünyadaki tüm sektörler, firmalar ve kişiler tarafından tercih edilmektedir. Profesyonel şekilde yapılan SEO çalışmaları, işletmelerin en kısa süre içerisinde başarı göstermesi ve marka tanınırlığının sağlanması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu durum ise ticari faaliyetler ve müşteri kitlesinin genişlemesi gibi avantajlar sağlamaktadır. Fransızca, tüm Dünya genelinde en çok konuşulan 6. dil olarak bilinmektedir. Özellikle Afrika ülkelerinin birçoğunda kullanılan Fransızca, Kanada ve Avrupa’da da sık konuşulmaktadır. Ülkemizde belli sektörler dahilinde Fransa’ya yapılan ihracat çalışmaları, firmaların çok dilli hizmet sunmalarında etkili olmaktadır. Bu durum, dijital dünyanın kapıları olan web siteleri üzerinde de dil seçeneği olarak kendini göstermektedir. Farklı dillerde sunulan içeriklerin hedef kitleye ve hitap edilen bölgeye ulaşması için SEO çalışmalarının uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda rekabette öne geçmek ve rakiplerden daha çok tanınmak için de SEO çalışmalarından yardım alınmaktadır. Fransızca konuşulan ülkeler ve ilgili bölgelere erişim sağlayabilmek için, bu çalışmaların Fransızca yapılması gerekmektedir.

seoTop

Fransızca SEO Neden İhtiyacımız Var?

Tüm dünya çapında tüketim faaliyetlerinin hız kazanması ve artış göstermesi, ülkeler arası ticari çalışmaların da artmasında etki göstermiştir. Ülkemizde özellikle Avrupa ile Afrika ülkeleri ile çok sayıda ithalat ve ihracat çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle web siteleri üzerinden Fransızca dil desteğinin sunulması ve SEO çalışmalarının bu dile uygun şekilde yapılması, büyük bir önem taşımaktadır. Fransızca konuşulan ülkelerle ticari faaliyetlerimizi sürdürebilmek adına birçok firma, bünyesinde Fransızca bilen personeller barındırmaktadır. Aynı zamanda dijital platformlarda da Fransızca dil seçeneği bulunmaktadır. Sitelerde Fransızca olarak yayımlanan içeriklerin hedef bölgede öne çıkması ve daha çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşması içinse mutlaka Fransızca SEO çalışmalarının yapılması gerekmektedir.
aboutTop

Gurur tablomuz!

Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
Çiçek
165.000
Kahve
74.000
Çikolata
74.000
Diş Beyazlatma
60.500
Hediye
60.500
Hediye Kutusu
60.500
Makaron
60.500
Hosting
27.100
Liposuction
18.100
Botoks
9.990
Aylık Arama Hacmi
 • Soldaki 10 Kelimede 610.100
 • İlk Sayfaya Çıkardığımız Anahtar Kelimelerde 3.789.000
 • neden seo ihtiyacınız var

  Fransızca SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Fransızca SEO çalışmalarının verimli olması ve firmalar açısından en yüksek başarı sonuçlarını sunması için dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları ise kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür: Hedeflerin Belirlenmesi: Fransızca SEO çalışmaları, iki farklı amaca uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunların ilki, marka tanınırlığının artırılması ve mümkün oldukça çok kişi tarafından marka isminin duyulmuş olmasının sağlanmasıdır. Bir diğer amaç ise markanın daha çok kişiye ulaşarak ticari faaliyetlerini artırmasıdır. Her iki durumda da ilk olarak öncelikli hedefin belirlenmesi ve bu hedefe uygun olan profesyonel çalışma programının belirlenmesi gerekmektedir. Pazar Rekabetinin Araştırılması: Fransızca SEO çalışmalarının yürütülebilmesi pazar rekabetinde yer alan firmaların belirlenmesi; güçlü ve zayıf yönlerinin analiz edilmesi gerekmektedir. Bu sayede en kısa süre içerisinde rakiplere yetişmek ve mümkün olan en etkili şekilde öne geçmek mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda uygulanacak SEO çalışması stratejilerinin belirlenmesi açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Arama Hacimlerinin Analiz Edilmesi: Fransızca SEO çalışmaları yaparken içeriklerde kullanılacak olan anahtar kelimelerin ve arama hacimlerinin analiz edilmesi oldukça önem taşımaktadır. Aynı zamanda çoklu dil hizmetlerinde doğru sözcük seçiminin yapılabilmesi de önemli olan bir diğer noktadır. Her iki durumda da SEO kelimelerinin özenli bir şekilde seçilmesi, başarıyı doğrudan etkileyen bir faktördür. Fransızca SEO çalışmalarının etkili sonuçlar doğurması ve firma hedeflerine ulaşılabilmesi için mutlaka alanında uzman bir kadro ile çalışılması gerekmektedir. Bu sayede hem zamanın hem de bütçenin en verimli şekilde kullanılması mümkün olmaktadır.

Fransızca SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

Fransızca SEO hizmetleri, yurt dışı alış ya da satış işlemleri yapan tüm firmaların tanınırlığı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda hedeflenen pazar kitlesine en etkili şekilde ulaşmanın yolu da Fransızca SEO çalışmalarının yapılmasından geçmektedir. Bu nedenle Fransızca dili kullanan firmalar ya da kişiler ile işbirliği kurmayı hedefleyen tüm şirketler, profesyonel Fransızca SEO çalışmalarından yardım almalıdır. Bu sayede global hizmetlerde öne çıkmak ve rekabette öne geçmek mümkün olacaktır.
aboutTop
 • neden seo ihtiyacınız var

  Fransızca SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

  Fransızca SEO çalışmaları, özellikle ülkemizde ihracatı yapılan ürün sektörlerinde mutlaka tercih edilmelidir. Bu sektörler ise kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir: Hazır giyim sektörü, Elektrikli ev aletleri sektörü, Otomobil yan sanayi ürün çeşitleri, Tekstil sektörü endüstrisinde kullanılan ürünler, Elektrikli cihazlar, Genel kullanıma uygun makinelerdir. Fransızca SEO çalışmalarının yürütüldüğü sektörlerin başında otomobil sektörü yer almaktadır. Ancak Fransızca dilinin konuşulduğu tüm sektörler için bu çalışmaların yapılması tavsiye edilmektedir.

Fransızca SEO’da İçeriğin Önemi

Fransızca SEO çalışmalarında en önemli etmenlerin başında içerikler gelmektedir. İçeriklerde kullanılan başlıkların arama hacminin yüksek olması, seçilen anahtar kelimelerin yaygın kullanılması, konuların bölgede popüler olması ve görsel dosyalarının arama motorları ile uyumlu olması gibi unsurlar; içeriklerin daha kısa sürede üst sıralara çıkmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda arama motoru algoritmaları özgün içeriklere öncelik tanıdığı için firmaların daha kısa sürede tanınması ve kazançlarının artması da mümkün hale gelmektedir.
aboutTop
Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!
Bizi yakından tanıyın
whySeo

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!