Broşür Tasarımı

Çeşitli markaların ve işletmelerin ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtma amacıyla tercih ettiği bir pazarlama aracı olan broşür tek ya da çok sayfalı olabilir. Oldukça etkili bir reklam ürünü olan broşürler ürünlerin ve hizmetlerin detaylı bir şekilde tanıtılması aynı zamanda ilgili ürünler ve hizmetler hakkında bilgi verilmesi amacıyla kullanılır. Broşür klasik reklam araçlarından biri olmasının yanı sıra hedef müşteri kitlesine ulaşma ve sağladığı etki açısından ilk sıralarda yer alır. Broşür genellikle işletmenin varlığının duyurulması, etkili, kısa ve tatmin edici şekilde ürün, hizmet ya da kampanya bilgilerinin paylaşılması ve firma bilinirliğinin artırılması amaçlarıyla kullanımı tercih edilen bir materyaldir. İşletmeler, faaliyet gösterdikleri sektördeki ürünleri ve hizmetleri ile ilgili olarak net bilgiler sunarak potansiyel müşterilerinin ilgisini çekmek için broşürlerden yararlanırlar. Broşür dağıtma ile yalnızca ürünler ve hizmetler hakkında müşterilerin ve potansiyel müşterilerin bilgilendirilmesiyle kalınmaz. Aynı zamanda işletmenin kampanyaları ve sunduğu yenilikler de duyurulur. Bu özelliği nedeniyle broşür, işletmelerin müşterilerine ve potansiyel müşterilerine görünen yüzü olarak kabul edilir. Bu nedenle broşür tasarımı konusunda dikkat edilmesi gereken birçok önemli faktör bulunur. Müşterinin ilgisini çekme ve işletmenin akılda kalmasını sağlama amacına yönelik olarak kullanılan broşür tasarımı işletmenin ürünleri ve hizmetleri kadar büyük öneme sahip bir süreçtir. Çünkü broşürler bir bakıma işletmenin ürünlerini ve hizmetlerini müşterilerine nasıl sunduğuna dair bir ilk izlenim yaratacaktır.

seoTop

Broşür Tasarımı Nedir?

İşletme sahipleri için en önemli konulardan biri potansiyel müşterilerine ürünlerini ve hizmetlerini en etkili şekilde tanıtmalarını sağlayacak hizmetlerden yararlanmaktır. Zamansız bir pazarlama unsuru olan broşürün işletmenin ihtiyaçlarına, vermek istediği mesajlara ve paylaşılmak istenilen bilgilere göre oluşturulması sürecine broşür tasarımı denilir.;

Genellikle tek parça ve üç kırımlı olarak kullanımı tercih edilen broşür ürün ve hizmet tanıtımına, etkin tasarımı ile büyük katkı sağlayan bir basılı materyaldir.bilgi verme, organizasyon, olay, davet, ürün, hizmet, kampanya gibi tek bir konuya odaklanan broşür bu konuda hedef kitlenin olumlu bir fikir edinmesini ve harekete geçirilmesini amaçlar. Afiş ve dergi de diğer tanıtım materyalleri olmakla birlikte broşür ile aralarındaki en önemli fark, kısa süre içinde tüketiliyor olmasına karşın sağladığı etki nedeniyle en çok tercih edilen grafik tasarım ürünleri arasında ilk sıralarda yer almasıdır.

Markaya uygun, etkili ve doğru tasarlanmış bir broşür markalar için en iyi reklam araçlarından biri olarak kabul edilir. Broşürün ilgi çekmesi ve ön plana çıkması için göze çarpacak bir broşür tasarımı yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu; broşürün hedef kitlenin dikkatini çekmesi ve müşteri üzerinde olumlu bir etki yaratılması anlamına gelir. Başarılı bir broşür tasarımı birçok farklı unsurun uyumlu bir birlikteliğini gerektirmekte olup bunların başında görsellerde yer alan arka planların, fontların ve renklerin göz yorması ve uyumunun sağlanması gelir. Yüksek çözünürlüklü görsellerin etkili ve ilgi çekici mesajlarla birleştirilmesi gözden kaçırılmaması gereken diğer bir önemli noktadır.

 • homeWhy
 • homeWhy

SEO teklifi alın!

Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!

Broşür Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Broşür tasarımı sonucu elde edilen broşürler, küçük bir alanda çok büyük bilgiler içerirler. Broşürler şekil ve veri paylaşımı açısından küçük olsa da işletme, hizmetler/ürünler hakkında birçok bilgiyi paylaşma imkanı verir. Broşürler işletmeleri tanıtmak, ürün ve/veya hizmetlerin anlık görüntüsünü sağlamak ve ayrıca özel özellikleri, avantajları ve iletişim bilgilerini paylaşmak için kullanılabilir.

Diğer basılı materyallerle karşılaştırıldıklarında çok yönlülükleri ile ön plana çıkan broşürler postayla gönderilebilir, yerinde kullanılabilir ya da etkinliklerde dağıtılabilirler.

Broşürler bir grup insanı hedeflemenin basit bir o kadar da etkili bir yoludur. Bu özellikle yerel işletmeler ve küçük bayilikler için faydalıdır.

Broşürler uygun maliyetli pazarlama malzemeleridir ve işletmeler çok uygun maliyetlerle broşür tasarımı hizmetlerinden yararlanarak üst düzey fayda sağlayabilirler.

 • DAHA FAZLA KAZANIN

  Broşürler Pazarlama İçin Neden Önemlidir?

  Broşür, bilgileri bölümlere ayrılmış, sindirimi kolay bir şekilde sunan katlanmış bir belgedir. Broşürler diğer basılı belgelere benzese de bazı önemli farkları vardır. Broşürler gibi bilgilendiricidirler ancak belirli bir markanın, ürünün veya hizmetin reklamını yapmak için tasarlanmışlardır. El ilanları ve posterlerin aksine, broşürler bölümlere ayrılmıştır, böylece boyutlarını koruyabilirler ve daha fazla bilgi sunabilirler.

  Geleneksel pazarlamanın vazgeçilmez unsurlarından broşürler marka bilinirliğinin artırılması noktasında önemli bir rol üstlenirler. Broşür bastırma ve dağıtma yoluyla çok sayıda insana ulaşmak mümkündür. Dağıtım güzergahının doğru belirlenmesi halinde ucuz maliyetlerle oldukça geniş kitlelere ulaşma imkanından yararlanılabilir. Broşür fiyatları oldukça uygun olduğundan işletme bütçesine katkı sağlar ve her ölçekteki işletme tarafından kolayca kullanılabilir. Tamamen ürün ve hizmetlere odaklanabilmeleri sayesinde potansiyel müşterilerin dikkatini çekme konusunda oldukça avantajlıdırlar. Bununla birlikte istenilen sonucun elde edilebilmesi için broşür tasarımı etkili ve vurucu olmalıdır.

 • Broşür Tasarımı Firması Nasıl Seçilir?

  Broşür tasarımı firması seçilirken bu alanda deneyimli isimlerle çalışılması tercih edilmelidir. Broşür tasarım firması; işletmenin isteklerini doğru anlamalı, broşürün kullanım amacına ve hedef kitlenin özelliklerine uygun broşür tasarımı ile en etkili sonuçların alınmasını sağlamalıdır. Daha büyük ölçekli kampayalara yönelik broşür tasarımı projelerinde marka ile doğru iletişim kurarak marka kimliğinin gereklerini yerine getirme konusunda gereken özeni gösterecek broşür tasarım firmaları tercih edilmelidir.

  Gurur tablomuz!

  Şimdiye kadar ilk sayfa başarısı elde ettiğimiz, arama hacmi en yüksek kelimeleri görmek ister misiniz?

  Arama Terimleri Ortalama Aylık Arama Sayısı
  Ayakkabı
  110.000
  Nike Ayakkabı
  110.000
  Adidas Ayakkabı
  110.000
  Spor Ayakkabı
  110.000
  Ayakkabı Modelleri
  110.000
  Erkek Ayakkabı
  110.000
  Puma Ayakkabı
  110.000
  Beta Ayakkabı
  110.000
  Kadın Ayakkabı
  110.000
  Elle Ayakkabı
  110.000
  Aylık Arama Hacmi
  • Soldaki 10 Kelimede 456.200
  • Ayakkabı ile ilgili tüm kelimelerde 1.000.000
  Hala ne duruyorsunuz? Bizimle iletişim’e geçin!

  Bizi yakından tanıyın
  whySeo

  SEO teklifi alın!

  Size özel seo çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın!