Sosyal Medya Yönetim Araçları

sosyal medya yonetim araclari
İçindekiler

Sosyal mecraların günümüze girmesiyle beraber birçok insanın birden fazla sosyal medya hesabı bulunuyor. Sosyal medya artık öyle bir boyuta geldi ki insanlara para kazandırma ve ünlü etme konusunda çok işe yaramaktadır. Tabii bunda neredeyse her insanın bir sosyal medya hesabı olması etki ediyor diyebiliriz.

Birden çok sosyal medya yönetimi yapmak, bazı durumlarda çok zor olabiliyor. Bütün hesaplara tek tek giriş yaparak, tek tek paylaşımda bulunmak tam bir işkence. Özellikle büyük markaları göz önünde bulundurursak, işin içinden çıkılmaz bir durum söz konusu

Bu durumlar için, bazı bilir yazılımcılar sosyal medya yönetimi için programlar veya uygulamalar geliştirdiler. Hesaplara tek tek giriş yapmak yerine bizleri işkence içerisinden çekip çıkaran,  sosyal medya yönetim araçları hakkında sizlere yazımızda bilgi vereceğiz.

HootSuite

HootSuite, bilinen en büyük sosyal medya yönetim araçlarından birisi olarak bilinir. özellikle Amerika ve avrupa ülkelerinde çok popüler olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde 15 milyondan fazla kişi ve dünyaca ünlü birçok şirket HootSuite sosyal medya yönetim aracını kullanmaktadır.

Peki neden bu kadar büyük şirketler ve milyonlarca kişi HootSuite yönetim aracını kullanıyor? HootSuite sosyal medya yönetmek için kurulan ilk araçlardan birisidir. Tabii bu kadar çok kullanılmasını, ilk kurulan sosyal medya yönetim aracı olmasına bağlayamayız. 

HootSuite ile aynı anda birden fazla sosyal medya hesaplarınızı yönetebiliyorsunuz. Aynı anda sosyal medya hesaplarınızı yönetmek size zaman bakımından çok şey kazandıracaktır. HootSuite sayesinde paylaşacağınız bir gönderiyi, bütün hesaplarınızda paylaşmak için sadece seçim yapmanız yeterli oluyor. Yani tek tek giriş yaparak paylaşmak yerine, yönetim paneli üzerinden bütün sosyal medya hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz.

Paylaşım yapacağınız gönderilerin zamanlama yapılmasını, sosyal medya istatiklerinizi, reklam yayınlamanızı ve sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşım yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bunların dışında HootSuite, 35 üzerinde sosyal medya platformu ile eş zamanlı olarak çalışmaktadır.

Buffer

Buffer sosyal medya yönetim aracı HootSuite aracıyla bazı benzerlikleri bulunuyor. Bunun sebebi sizinde anlayacağınız gibi, ikisde aynı mantıkta çalışan araçlar olmasından kaynaklanmaktadır. Buffer, Facebook, LinkedIn ya da Twitter sosyal medya hesaplarınızla senkronize bir şekilde çalışıyor. Buffer aracıda aynı şekilde sosyal medya hesaplarınızı aynı anda kontrol edebiliyor ve gönderilerinizin zamanlamasını yapabiliyorsunuz.

Buffer aracının diğer sosyalm medya araçlarından tek farkı sizlere içerik seçenekleri sunmasıdır. Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızdan aldınığınız beğenileri ve analizleri yönetim paneli aracından sizlere sunmaktadır.

Seesmic

Seesmic hem masaüstü hemde mobil uygulaması ile ön plana çıkan sosyal medya yönetim aracıdır. Twitter, facebook ve instagram gibi çok sık kullanılan sosyal medya platformları için tercih edilen bir araçtır. Seesmic, görünüm ve kullanım olarak diğer araçlara nazaran pek kullanıcıya hitap etmemektedir.

Seesmic,  sosyal medya yönetim araçları arasında kullanılabilite olarak biraz geride kalsa da sosyal medya ajanslarının tercih ettiği yönetim araçları arasındadır.

TweetDeck

TweetDeck, sosyal medya platformları arasında sadece twitter ve facebook hesaplarının yönetimi için geliştirilmiştir.TweetDeck aracının masaüstü ve mobil uygulamasının yanında bir de google chrome uzantısı bulunuyor. Araç diğer sosyal medya yönetim araçları gibi işlemektedir. Yani eş zamanlı olarak hesaplarınızı yönetebiliyorsunuz. Bunun yanında paylaşacağınız gönderileri uygulama üzerinden zamanlayabiliyorsunuz.

SpredFast

SpredFast, kurumsal ve bireysel hesaplar ile çalışabilen bir araçtır. Fiyat olarak yüksek ücretlere sahip olsa da kurumsal firmalar için bu ücret ödenebilir durumdadır.  Yüksek fiyatlı olmasının sebebi, kullanıcılarına yüksek kalite deneyim sunmasından kaynaklanmaktadır. Az önce bahsettiğimiz Seesmic aracına göre görünümüne ve kurgusuna önem vermişlerdir.

SpredFast aracı üzerinden dünya genelinde bulunan bütün sosyal medya araçlarını yönetmeniz mümkündür. Sosyal medya hesaplarınızı diğer araçlarda olduğu gibi eş zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz. Araç sizlere bir içeriği aynı anda birden fazla sosyl medya platformu üzerinden paylaşmanızı sağlıyor. Sadece bununla kalmıyor, aynı zamanda kullandığınız sosyal medya araçlarının beğenilerini, yorumlarını genel anlamda istatistiklerini sizlere sunmaktadır.

SocialOomph

SocialOomph, sosyal medya hesaplarınızı tek bir sayfa üzerinden kontrol etmenizi sağlamaktadır. Diğer sosyal medya araçlarında bulunan bütün özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Bu özelliklere eş zamanlı yönetim, istatistik ve anlık sosyal medya paylaşımları dahildir. Bunların dışında hesaplarınızı sıfırlama ve eski gönderilerinizi silmek için çeşitli özellikleri vardır.

Social Pilot

Son olarak tanıtmak istediğimi bir diğer sosyal medya aracı Social Pilot’tur. Sosyal medya üzerine kurulmuş bir ajansanız tercih edebileceğiniz en iyi araçlardan birisidir. Hizmet verdiğiniz birçok müşterilerin sosyal medya hesaplarını tek sayfa üzerinden yönetmenize olanak sağlar. Uygulama üzerinden toplu döneri yayınlama, zamanlama ve istatistik bilgilerini görebilirsiniz.

Sonuç

Kurumsal veya bireysel bir şekilde işlerinizi halletmekteyseniz, sizlere tanıttığımız bu sosyal medya araçları işinize ciddi anlamda yarayacaktır. Sosyal medya hesaplarınıza tek tek girip, paylaşım yapmak yerine zamandan tasarruf etmek en doğru tercih olacaktır. Bu araçlar sayesinde organize bir şekilde paylaşım yapabilir, ve birçok istatistiği görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Teklifi Alın
Size özel hazırlayacağımız SEO çözümleri ile sektörünüzde rakiplerinizi geride bırakın, işletmenizi başka bir seviyeye taşıyın.