Sosyal Medya Uygulamaları

en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları
İçindekiler

Sosyal medyayı kullanmak, işletmelerin yeni müşteriler bulmasının, web sitelerine gelen trafiği artırmanın ve mevcut müşterilerle ilişkilerini sürdürmenin güçlü bir yoludur. Mevcut sosyal medya araçları bu konuda kullanıcılara yardımcı olsa da, bunları stratejik olarak kullanmalısınız. Birden çok gelen kutusunu yönetmek, birden çok platformda yayınlamak ve tutarlılığı korumak tüm uygulamalarda neredeyse imkansızdır.

Sosyal medya uygulamaları, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlar. Böylece kolay otomasyon gerçekleştirebilir, tüm hesaplarınızı analiz edebilir ve kontrol ederek, kitlenizin seveceği içerikler oluşturma imkanını elde edebilirsiniz.

Buffer

Buffer, birden fazla sosyal medya çıkışında tüm hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Tek bir uygulamadan gönderileri planlayabilir, performansı analiz edebilir ve yarım düzine sosyal ağda yayınlayabilirsiniz. Yeni kişiler, anlaşmalar oluşturmak ve müşteri sosyal eylemleri için otomatik tetikleyiciler ayarlamak için Buffer’dan üstün performans elde edebilirsiniz. Kullanımı kolay, sezgisel, basitleştirilmiş bir sosyal medya yönetim aracıdır. Buffer ile markalar, işletmeler ve bireyler sosyal medyayı kolayca yönetebilir ve etkileşimi ve sonuçları sosyal medya kanallarına yönlendirebilirler.  

Buffer ile Instagram gönderilerinizi planlayabilir ve önizleme yapabilirsiniz. Böylece doğru zamanda yayınlanmaya hazır olurlar. Buffer for Instagram uygulaması, doğrudan masaüstünden, tabletten veya telefondan gönderilerinizin storyboard’unu oluşturmanıza, taslak altyazılar oluşturmanıza ve tek görüntü ve video gönderileri planlamanıza olanak tanır.

Buffer ile şunları yapabilirsiniz:

  • İçeriklerinizi planlama, önizleme yapma ve yayınlama,
  • Sosyal medya performansını analiz etme ve raporlar oluşturma,
  • Yorumlarınızda hızla gezinme ve hedef kitlenizle etkileşim kurma,
  • Dakikalar içinde özelleştirilmiş bir açılış sayfası oluşturma.

Buffer’ın Sosyal Medya Analizi ve Raporlama Aracı, sosyal medya pazarlama stratejilerinizin sonuçlarını ölçmenize ve daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur. Buffer Analytics, etkileşim, erişim ve gönderi türüne göre en iyi ve en kötü performans gösteren gönderilerinizi izlemenize yardımcı olur. Ayrıca bu verileri daha fazla analiz için dışa aktarabilirsiniz.  Bit.ly bağlantıları ve buff.ly & j.mp dosyaları kullanılarak sosyal medya paylaşımlarından oluşturulan trafiğin takibi Buffer ile zahmetsizdir. Buffer kullanmak için  seçkin bir sosyal medya yöneticisi olmanıza gerek yok. Platform, çalışmayı inanılmaz derecede kolaylaştıran inanılmaz derecede kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest ve Google+ dahil olmak üzere farklı sosyal medya platformlarında içerik planlamak ve gönderileri paylaşmak için tek bir tıklama yeterlidir. Buffer, içeriklerinin yanında hızlı reklam öğeleri yayınlamak isteyen kişiler için harika bir eklenti özelliği olan Pablo adlı yerleşik bir resim oluşturma aracına sahiptir. Farklı sosyal medya platformları için bir günde birden fazla sosyal medya gönderisini planlamak Buffer’ın ücretli sürümü ile sorunsuz bir olanak haline gelir.

HootSuite

Sosyal medya yönetim araçları içerisinde açık ara en yararlılardan biri olan HootSuite aynı zamanda sosyal medya yönetimi konusunda en bilinen program olarak da tanımlanabilir. HootSuite platformunda istenilen sosyal profiller eklenerek eş zamanlı hesap yönetimi yapma imkanı vardır. Bu günümüz yoğunluğu içerisinde zaman yönetimi yapmak ve organize olmak açısından büyük bir avantaj haline gelmektedir. 

Tek bir paylaşımın tüm sosyal medya profillerinde yapılmak istenilmesi durumunda tüm sosyal medya platformlarına tek tek giriş yapmak yerine HootSuite’e girmek, istenilen profilleri seçip eş zamanlı paylaşım yapmak mümkün olmaktadır. HootSuite kullanıcılara içerik zamanlama yani paylaşmak istenilen postları istenilen tarihe ve saate zamanlama imkanı da sağlamaktadır. Bu avantaj sayesinde sosyal medya platformlarında geçirilen zaman azalmakta ve verimlilik artmaktadır.

HootSuite platformunda Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Linkedln ve Pinterest başta olmak üzere 20’den fazla uygulama ile entegrasyon kurulabilmektedir. Instagram içeriklerinin önceden planlanabilmesi HootSuite’in sağladığı en büyük avantajlarından biridir. İçeriklerin oluşturulması aşamasında görseller doğrudan bilgisayardan, içerik kütüphanesinden ya da platforma bağlanan bulut tabanlı arşivlerden kolayca yüklenebilmektedir. Bunlara ek olarak profesyonel kullanıma yönelik mesaj kutusu yönetimi, farklı raporlama ve kampanya oluşturma seçenekleri gibi özelliklere farklı ödeme planları dahilinde erişilebilmektedir. Kullanıcıların seçtikleri planın kendilerine uygun olup olmadığını deneyimlemek için HootSuite’in 30 günlük ücretsiz deneme süresinden yararlanabilmektedirler. Plan seçimi esnasında ekibin kaç kişi olduğu ve kaç adet sosyal medya hesabının bağlanmasının istendiği gibi etkenler önemli olmaktadır.

sosyal medya uygulamaları

Zoho Social

ZOHO Social, işletmelerin doğru zamanda doğru hedef kitleye ulaşarak sosyal medyadaki varlıklarını büyütmelerine yardımcı olan akıllı bir araçtır. Tek bir gösterge panosundan sosyal medya pazarlama çabalarından elde edilen geliri takip etmeye ve birden fazla sosyal ağı yönetmeye, anahtar kelimeleri izlemeye, sınırsız gönderi planlamaya ve ekip işbirliğine olanak tanır. Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn ve Instagram ile harika çalışır ve ayrıca ZOHO CRM ile entegre edilebilir.

Hedef kitlenin tahmin motoru aracılığıyla görme olasılığı en yüksek olduğu zamanlarda,  işletmelerin alakalı içeriği yayınlamasına olanak tanır. İşletmeler, hedef kitlelerini gerçek zamanlı olarak dinleyebilir ve onlarla etkileşim kurabilir ve müşterilerin kendileri hakkında ne konuştuğunu güncelleyebilir. Hazır veya özel raporlama araçları, işletmelere performansı ölçmeye ve iyileştirmeye yardımcı olacak içgörülü bilgiler sağlar. Etkili işbirliği ve kararlar sağlamak için raporlar ekip üyeleriyle de paylaşılabilir ve tartışılabilir.

ZOHO Social’ın güçlü medya yayınlama araçları, işletmelerin ilgi çekici içerik oluşturmalarına ve yayınlama görevlerini otomatikleştirmelerine yardımcı olmak için harika çalışıyor. Gönderiler, tek bir oluşturma penceresinden anında yayınlanabilir veya farklı sosyal ağlar için planlanabilir; bu, aynı zamanda gönderiyi belirli bir zamanda görüntüleme olasılığı en yüksek olan kişilerin yüzdesini de gösterir. SmartQ/tahmin motoru, takipçilerin onları görme olasılığının en yüksek olduğu bir zaman için gönderi yayınlamaya izin verir ve Facebook gönderilerini konuma ve farklı saat dilimlerine göre hedeflemeye yardımcı olur. Toplu zamanlayıcı, tek seferde birden fazla gönderi oluşturmayı ve planlamayı kolaylaştırırken, yerel Android ve iOS uygulamaları, kullanıcıların hareket halindeyken yayınlamalarına olanak tanır.

Chrome ve Firefox için SociaShare uzantıları, kullanıcıların pencereden çıkmadan doğrudan tarayıcıdan içeriği anında paylaşmasına olanak tanır. İşbirliği özellikleri, ekiplerin fikirler üzerinde beyin fırtınası yapmasına ve daha iyi ve daha çekici içerik bulmak için birlikte çalışmasına olanak tanır. Sosyal medya performans raporları, ekiplerle kolayca paylaşılabilir ve sosyal medya stratejilerini daha etkin bir şekilde planlamak için birlikte çalışmalarına olanak tanır.

Sendible

Sendible, dijital pazarlama dünyasında çok sevilen bir sosyal medya yönetim aracıdır ve dünya çapında çok sayıda pazarlama ajansı, sosyal medya danışmanı ve işletme tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Tüm sosyal medya kampanyalarınızı yönetmek ve günlük işlerinizi kolaylıkla ve doğrulukla planlamak için; Sendible, aralarından seçim yapabileceğiniz en yüksek performanslı seçeneklerden biridir. Çok sayıda özellik, kanalları tek bir gösterge panosunda izlemenize olanak tanır ve etkileyici sosyal medya siteleri ve bloglarla 20’den fazla entegrasyona sahiptir.  Bildirim almak için sosyal medya kanallarınıza giriş yapmanız gerekmez. Sendible sizin için kolayca yapabilir; size hemen bolluk veya e-posta yoluyla bir uyarı gönderir.

Sprout Social

Sprout Social HootSuite gibi tüm sosyal medya hesaplarını tek bir panel üzerinden yönetmeyi sağlayan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Kurumsal anlamda gelişmiş hizmet sağlayan panellerden biridir. Sunduğu özellikler sosyal medya hesap yöneticilerinin yanı sıra sosyal medya müşteri yönetimi yapanlar, analistler ve strateji uzmanları için de oldukça faydalıdır.

Sprout Social ile Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve YouTube hesaplarınızın yanı sıra birçok entegrasyon aracı ile Google My Business hesabından güncellemeler paylaşılıp yorumlar yönetilebilir. 

Sprout Social üzerinden Instagram paylaşımları yapılabilmesi için işletme hesabına sahip olunması ve işletme profilinin platforma bağlanması gerekir. Bu adımdan sonra panel üzerinden postlar hazırlanıp paylaşılabilir. Postlar sonradan paylaşılmak üzere kurulmak istenildiğinde bu işlem Sprout Social mobil uygulaması üzerinden yapılmalıdır. Diğer bir deyişle postlar masaüstünden hazırlanmalı ve zamanlama mobil uygulamadan gerçekleştirilmelidir.

Sprout Social’ın sosyal dinleme özelliği kullanılarak ilgi alanındaki konular özelinde sosyal medyada neler konuşulduğu takip edilebilir. Panel üzerinde ekipler oluşturulup içerikler onay sürecinden geçirilebilir, rakipler takip edilerek mesaj kutusu yönetimi yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Teklifi Alın
Size özel hazırlayacağımız SEO çözümleri ile sektörünüzde rakiplerinizi geride bırakın, işletmenizi başka bir seviyeye taşıyın.