Paylaş

Ücretli ve Ücretsiz En İyi SEO Araçları

  • Henüz Yorum Yok (0)
blogDetailtop

Mükemmel SEO, herhangi bir ciddi pazarlama stratejisinin temel taşıdır. Hedef kitlenize ulaşmak için sayfanın en üstünde olmalısınız ve SEO, sizi oraya taşıyacak en etkili yoldur.

Günümüzde hemen herkes SEO’nun işletmelerin sahip olduğu en değerli varlık olduğunun bilincidedir. Bu nedenle SEO giderek popülerlik kazanan kavramların başında gelir. Ancak istenilen etkinin yaratılması için planlı bir şekilde hareket etmek çok önemlidir. Bu sürecin en doğru şekilde yönetilebilmesi için kullaılabilecek ücretli ve ücretsiz harika SEO araçları var. Şimdi bu SEO araçlarına hep birlikte göz atalım…

Semrush

  • blogDetail
  • blogDetail

Web sitenizle ilgili işlenecek çok fazla veri varsa SEMrush’ın hepsi bir arada bir SEO aracı olarak sizin için mükemmel olduğunu söyleyebiliriz. SEMrush aracılığıyla organik trafiği, anahtar kelime sıralamalarını ve geri bağlantıları izleyebilirsiniz. Özellikle Anahtar Kelime Sihirli Aracı sayesinde sıralamaya girebileceğinizi dahi düşünmediğiniz ifadeleri kolayca ortaya çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda web sitenizi nasıl daha iyi bir konuma taşıyabileceğinizi belirlemek için rakiplerinize ilişkin veriler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Verileri karşılaştırmak, rakiplerinizin hangi konularda iyi olduğunu ve hangi potansiyel tuzaklardan kaçınmanız gerektiğini anlama konusunda size fayda sağlayabilir.

Ek olarak, web sitenizin en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için SEO site denetimleri yapma olanağı vardır. Web sitenizin SEO’sunu optimize etmek, sizi hedeflediğiniz ön sayfaya yaklaştırmanın muhteşem bir yoludur.

Ahrefs

blogDetail2

Kapsamlı bir SEO aracı istiyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri Ahrefs’tir. Sitenizin SEO performansını geri bağlantılarla geliştirmek istiyorsanız, Ahrefs’in her 15 dakikada bir güncellenen bir geri bağlantı dizini ve ayrıca günde 8 milyar sayfaya kadar işleyen bir web tarayıcısından yararlanabilirsiniz.

Ahrefs ayrıca sitenizin en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için bir SEO analiz aracına sahiptir. Alanınız hakkında size verdikleri bilgiler olağanüstü ayrıntılıdır. Ahrefs bunun dışında başka güçlü araçlara da sahiptir.

Site gezgini, sizin ve rakibinizin geri bağlantılarını analiz etmenize yardımcı olur. İçerik gezgini, bir konuyu ele almayı ve en çok paylaşılan içeriğini bulmayı sağlar. Anahtar kelime gezgini alakalı anahtar kelime fikirleri ve trafik tahminleri konusunda önemli bir rol üstlenir. Ayrıca Ahrefs’in önemli ipuçlarını ve püf noktalarını içeren bir de blogu vardır.

Yorum yazın (1)
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec porta rhoncus vehicula. Nullam ut ex elementum, luctus neque a, porta lectus. Praesent molestie gravida urna.

    user Berkay Erdinç www.berkayerdinc.com